Akedaş'ın Elektriksiz Bıraktığı Aile, Yardım Bekliyor

Adıyaman’da üç çocuklu Küçükel ailesi, 5 aydan beri borçları yüzünden kesilen elektrikleri nedeniyle karanlıkta yaşam mücadelesi veriyor.

Akedaş'ın Elektriksiz Bıraktığı Aile, Yardım Bekliyor
Haberin galerisi için tıklayın!

Kent merkezinde Bahçelievler mahallesinde TOKİ konutlarında ikamet eden Küçükel ailesi uzatılacak bir yardım elini bekliyor.
Eşi şeker hastası olduğu için çalışmayan ve çocuklarından evin en büyüğü oğlunun da trafik kazası geçirmesi sonucu işine gidememesi sonucu yardıma muhtaç duruma gelen Hayriye Küçükel, borçlarının olduğunu ve evlerinde yiyecek bir ekmeklerinin kalmadığını belirtti.
Kendisinin de böbrek rahatsızlığı olduğunu belirten Küçükel, yardım edilmez ise ailesiyle sokakta kalacağını vurguladı.

 Borçlarından dolayı evlerinin boşaltılması istenen Küçükel ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.
Evlerinin elektriğinin de borcundan dolayı kesik olduğunu ifade eden Hayriye Küçükel, şunları kaydetti:
“Evimde yiyecek bir ekmeğimiz kalmadı. Uzatılacak bir yardım elini bekliyorum. Benim üç çocuğum var. Eşim şeker hastası olduğu için çalışamıyor. Bende de böbrek rahatsızlığı var. Benim evimin taksitleri var. Bir yardım eli uzatılmaz ise bizi dışarı atacaklar. Elektriğimiz birikmiş borçtan dolayı kesmişler. Taksitler ödenmiyor. Gelirimiz yok. Ben borçlarımızı ödeyemiyorum. Yardım bekliyorum. Bana evi boşaltmam için kağıt geliyor. 14 milyar ev borcum var. Bir çocuğum işe gidiyordu oda kaza yaptı gidemiyor. Yardım eden yok. Allah rızası için yardım etsinler. Yetkililerden yardım eli bekliyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni Pazar Yeri Yeniden Yapılıyor
Besni Pazar Yeri Yeniden Yapılıyor
KOSGEB’den Sanayicilere Proje çağrısı
KOSGEB’den Sanayicilere Proje çağrısı