Advert

Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın'ın çabaları sonucu Türk Telekom Kahta Organize Sanayi Bölgesinde fiber optik alt yapı projesine başladı.

Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı
Bu içerik 275 kez okundu.

Alt ve üst yapısını günden güne çözen ve sanayi üretiminde büyük bir trend yakalayan Kahta OSB, internet ve telefon ağını fibere çevirerek sanayicilere hızlı ve kesintisiz hizmeti sunacak.
 
Konu hakkında açıklama yapan Kahta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya, "Bakır hatlarla geçici olarak sanayicilerimize sunduğumuz internet ve telefon hatlarında zaman zaman problemler yaşanıyordu. Fiber optik alt yapıyla bu sorunu ortadan kaldırıyoruz" dedi.
 
Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kâhta OSB sanayi ve istihdam açısından çok önemli bir kurum. Kâhta OSB olarak 6. bölgeye alınmamızla birlikte artan yatırım taleplerine bağlı olarak daha çok emek vermemizi ve sanayicilerimize en iyi hizmeti sunmamızı beraberinde getiriyor. Bu nedenle bölgemizde yol, su ve elektrik alt yapısına ek olarak internet ve telefon ağını güçlendirmek için fiber optik alt yapı çalışmalarına başladık. Ve bu projenin tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarımız hızlı ve kesintisiz interneti kullanabilecekler. Bu projenin gerçekleşmesinde başından beri takipçisi ve destekçisi olan TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın'a yönetim kurulumuz ve sanayicilerimiz adına çok teşekkür ediyorum."
 
Türk Telekom'un Kahta OSB'de başlattığı fiberoptik alt yapı proje maliyeti 70 bin lira olduğu ve Ağustos ayı sonunda projenin tamamlanmasının hedeflendiği öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı