Advert

Bilgi Evlerinde Bakım, Onarım Çalışması

Daha önce FETÖ’cülerin elinde olan Adıyaman’daki Bilgi ve Kültür Evleri’nin yeniden gerçek sahibi olan halka hizmet etmesi için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi, üç mahalledeki Bilgi ve Kültür Evinde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Bilgi Evlerinde Bakım, Onarım Çalışması
Bu içerik 293 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Mülkiyeti Adıyaman Belediyesi’ne ait olmasına rağmen 06.05.2010 tarih ve 87 sayılı Adıyaman Belediye Meclis kararıyla Sema Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine tahsis edilen ancak, 11.04.2014 tarih ve 238 sayılı kararla yasal düzenlemelere aykırı olarak yapılan bu tahsisin iptal eden Adıyaman Belediyesi Meclisinin aldığı bu karar üzerine 19.02.2015 tarihinde FETÖ’den yeniden alınan Fatih, Cumhuriyet ve Siteler Mahallesindeki üç Bilgi ve Kültür Evi, Adıyaman Belediyesi tarafından yeniden gerçek sahibi olan halka kazandırılacak.

Adıyaman Belediye tarafından iç tefrişatı yapılan Bilgi ve Kültür Evleri’nin en kısa sürede halka yeniden hizmet vermeye başlayacağını söyleyen yetkililer, “Daha öncesi FETÖ’cülerin elinde olan Bilgi ve Kültür Evlerimiz, Adıyaman Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından yeniden halkımızın hizmetine sunulacak. Fatih, siteler ve Cumhuriyet Mahallesindeki bu evleri yeniden dizayn edilerek modern hale getiren belediyemiz, buralarda üniversiteye hazırlık kursları, bilgisayar kursları ve geniş kitap yelpazesi ile kütüphaneler oluşturacak. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi tarafından da buralarda halı, dikiş, nakış, rölyef, çanta, kuaför, Osmanlıca, İngilizce ve Kur’an-ı Kerim kursları açılacak. Yine bu evlerimizde mahallede bulunan minik çocukların yararlanabileceği kreş yer alacak. Bina ve iç dizaynı Adıyaman Belediyesi’ne ait olan Bilgi ve Kültür Evlerindeki kurslar Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenecek” diyerek bilgi verdi.

Yetkililer, Bilgi ve Kültür Evlerinin en kısa sürede hizmet vermesi için yoğun bir şekilde çalışıldığını da sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı