Advert

Baro Başkanı Köroğlu: (Atatürk Heykeline Zarar Verilmesi) " Bu Tamamen Münferit Bir Olaydır"

Adıyaman Baro Başkanı Avukat Mustafa Köroğlu, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Atatürk heykeline zarar verilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Baro Başkanı Köroğlu: (Atatürk Heykeline Zarar Verilmesi)
Bu içerik 305 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykelinin kaidesi üzerine çıkarak heykele zarar verdiği için dün gözaltına alınan Mehmet Malbora, hakkında Adıyaman Baro Başkanı Av. Mustafa Köroğlu, açıklamada bulundu.

Bunun münferit bir olay olduğunu belirten Köroğlu, "Basından bende izledim. O konu hakkında açıklamalar oldu. Yapan kişinin tipi, konuşmaları ve yapısı gerçekten aklı dengesi yerinde olmadığı bende de hasıl oldu. Bende akli dengesi yerinde olmadığına inanıyorum. Bunun altında örgüt veya bir grup olacağını hiç sanmıyorum. Tamamen münferit, yıllardan beri Atatürk düşmanlığı ile büyümüş bu tür adamlar da var. Özellikle İslamcı yapıya yakın olanlar veya kendine İslamcı diyenler Atatürk'le bir türlü kaynaşmadıkları, sevmedikleri bilinen bu olay. Tamamen münferit, arkasında güç veya bir örgüt olduğuna inanmıyorum. Eğer arkasında bir güç, bir örgüt olsaydı o zaman gerçekten çok ciddi sorunlar olurdu. Bu tamamen münferit bir olaydır, bence hak ettiği cezayı da bulmalıdır"dedi.

- PROVAKASYONLARA MEYDAN VERMEMELİ

Vatandaşlara çağrıda bulunan Köroğlu, şöyle devam etti:

"Özellikle bu çok önemli aklı dengesi yerinde olmayan bir insan için vatandaşın aklı selim düşünmesi gerekir. Bir provokasyona meydan vermemesi gerekir. 80 milyonluk bir ülkedir. Bu tür olaylar çıkabilir, onlara provokasyona meydan vermemek için çok dikkatli olmak gerekir. Bu Atatürk'e veya cumhuriyete saldırı olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Çünkü etrafında bir güç yok bu adamın, eğer arkasında bir güç, bir örgüt olursa o zaman çok daha değişik şeyler olabilir. Dikkatli olmamız gerekir"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı