Advert

CHP İl Başkanı Yıldırım: "Türkiye Hepimizden Büyüktür"

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, Türkiye'nin herkesten büyük olduğunu söyledi.

CHP İl Başkanı Yıldırım:
Bu içerik 271 kez okundu.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, CHP olarak adalet yürüyüşünü gerçekleştirdiklerini, şimdide Çanakkale'de 5 gün sürecek  adalet çalıştayını yapacaklarını bildirdi.

AKP'li siyasilerin son günlerde Türkiye Cumhuriyeti üzerinde ciddi manipüle eylemler yaptıklarını ileri süren Yıldırım, "En son örneği de Ayhan Oğan'ın çıkışıdır.Bu çıkış sıradan bir çıkış değildir, dediği kelime aynen şu 'Yeni bir devlet kuruyoruz. Bu devletin lideri de Recep Tayyip Erdoğan'dır' Bu aymazlıktır, terbiyesizliktir. Bakınız Türkiye Cumhuriyeti Sakarya'da, Afyon Kocatepe'de ve bir çok cephede kan dökülerek, şehit verilerek, bedel ödenerek,Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulmuştur. Emperyalizme karşı bedel ödenerek kurulmuştur. 29 ekim 1923'te cumhuriyet ismini alarak, sınırları, yönetim şekli, bayrağı anayasal güvence altına alınmıştır. Değişmesi, değiştirilmesi teklif dahi edilemez"dedi.

- BU GEÇİŞTİRİLEMEZ

Bunun gçiştirilemeyeceğini aktaran Yıldırım, şöyle devam etti.

"Sabrımızı sınamasınlar, öyle bu şahsi fikridir diyede geçiştirilermez bu. AKP'de Ayhan Oğan partiden ihraç edilinceye kadar devam eder. Bu söylem sıradan bir söylem değildir. Bunu böyle bilmek lazım, bunların laik hukuk devleti ile sorunları var, bunların yönetim şeklimiz ile ilgili sorunları var. Açıkça söylüyorum, laik hukuk Türkiye Cumhuriyetini kimseye yedirmeyiz.Müftülük eli ile imamlara nikah yetkisi, arabuluculuk yetkisi gibi şeylerin konuşulması bile bizi rahatsız ediyor.Laik seküler yapı üzerinde mahalle baskısı oluşmaktadır, yaşam şeklimiz tehdit altına alınmaktadır, bunu kabul etmiyoruz"

- İÇTE VE DIŞTA ZOR DURUMDAYIZ

İktidarın dış politikasını eleştiren Yıldırım, "İçte ve dışta zor durumda olmamız AKP'nin artık ülkeyi yönetemez duruma getirdiğinin açık göstergesidir. Türkiye AKP'den büyüktür. Türkiye hepimizden büyüktür, bir kişinin, zümrenin insiyatifi ile yönetilemez. Hukuk devletinde yazılı kurallar vardır, buna bağlı anayasası vardır, herkes buna uymak zorundadır, hükümeti kanunlara uygun davranmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

- MİLLİ BAYRAMLAR ARASINA FARK KONULMAZ

Milli Bayramların arasına fark konulamayacağına dikkat çeken Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Milli bayramlar arasına bile fark koyuyorlar. 23 Nisan'ı, 19 Mayıs'ı, Zafer bayramını kutlamamak için mazeretler üretiyorlar, bu olmaz. Bu ülke hepimizin, hepimizin ortak yurdu, bu böyle biline. Herşeyde siyasi menfaat beklentisi olmamalı, ortak değerler siyaset aracı olmamalı, camiye, kışlaya, adliyeye siyaset bulaşmamalı ama gelin görün ki atanan imam da, atanan komutan da, atanan hakim, savcı da siyasi bağlantısı olmazsa atanamıyor, bu böyle olmaz, böyle gitmez. Biz herkese eşit adalet için yürüdük. Çanakkale'de eşit adalet için bir araya geleceğiz, bu sorunlar olmazsa biz neden yürüyelim, neden adalet kurultayı yapalım, demek ki bir eksiklik, bir yanlış var. Bizde adalet arıyoruz, gelin liyakatlı, vicdanlı atamaları yapın, yapın ki bizde sizi alkışlayalım, yoksa hak hukuk adalet arayışımız devam edecektir"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM Başkanvekili Aydın, 220 Yataklı Uygulama Otelini Gezdi
TBMM Başkanvekili Aydın, 220 Yataklı Uygulama Otelini Gezdi
Özel Sporcular Türkiye Birinciliği ve İkinciliği Elde Etti
Özel Sporcular Türkiye Birinciliği ve İkinciliği Elde Etti