Advert

Besni’de Yeni Mahallenin Adı '15 Temmuz Şehitler Mahallesi' Oldu

Besni Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinin sınırlarının belirlenmesi ele alındı.

Besni’de Yeni Mahallenin Adı '15 Temmuz Şehitler Mahallesi' Oldu
Bu içerik 443 kez okundu.

 Kamu hizmetlerinin daha etkin ve hızlı ulaşmasını amaçlayan bu değişikliği içeren karar, belediye meclisince oy birliği ile kabul edildi. Karar, Mülki İdare Amirinin Temmuz ayında onayı ile kesinleşti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğu bölgelerde vatandaşlara daha kaliteli ve etkili hizmet sunmak için yeni mahalle kurulması kararını aldıklarını ifade etti.

Besni’nin artık kabuğuna sığmadığını yapılan hizmetlerle gelişip büyüdüğünü kaydeden Başkan Öztürk, “Yerleşim alanları geniş olan Hasan Tütün Mahallemizin sınırlarının değiştirilmesi gerektiğini düşündük. Hasan Tütün Mahallesi hem yerleşim yeri olarak hem de nüfus yoğunluğu bakımından şehrimizin en büyük mahallelesidir. Bu bölgenin yerleşim ve nüfus yoğunluğu olarak çok büyük olması nedeni ile mahallelinin müşterek ihtiyaçlarına etkin ve verimli şekilde hizmet verilmesi amacıyla KYK Kız Öğrenci yurdundan Üniversite bölgesini de içine alacak yeni bir mahalle uygun olacağı görüşü hasıl oldu. Mahallenin adını da hain darbe girişimine karşı iradesi ile püskürten bu halka yakışır şekilde 15 Temmuz Şehitler Mahallesi olarak kararlaştırıldı.Vatandaşlarımıza hizmet noktasında daha rahat ulaşmak için bu konuyu meclisimize taşıdık. Oybirliği ile aldığımız karar Valiliğimizin onayı ile kesinleşti. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı