Advert

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş: "Irgat Kentin İşçileri Yine Kaza Geçirdi"

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ırgat işçilerinin kaza geçirmesinden dolayı tepki gösterdi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş:
Bu içerik 333 kez okundu.

Çavuş, yaptığı açıklamada, Giresun'a fındığa giderken yaşadıkları trafik kazası nedeniyle işçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kazanın ölümlü olmamasının en büyük tesellileri olduğunu belirten Çavuş, "Bir kaza değil en azından ve ne yazık ki kaza olmazsa ırgat gerçeğini unutmuş olacaktık, en azından seçim dönemlerine kadar. Oysa varlar ve her yıl olduğu bu yılda aylardır çadırlarda yaşam kavgası veriyorlar. Ailece önce kayısı, ardından fındık, sonrasında pamuk yada patates toplamaya, çadırda yaşam, minübüslerde yolculuk, okula geç kalmış çocuklar ile çadırda 5 ayı geçen yaşamın ardından belki memleket
siz adına ne dersiniz bilmem kader deyin olsun bitsin" dedi.

Çavuş, şöyle devam etti:

"Ama unuttuğumuz bir gerçek var, onlar komşumuz, akrabamız yada dayımız, teyzemiz, memleketlimiz vede dahada önemlisi insan. Bir an için empati yapın, bir an için onların yerine koyun kendinizi, çocuğunuzu, eşinizi. Bir an düşünün ya o dolmuşta ben, kızım, oğlum, eşim olsaydı diye o kazada ben biz olsaydık diye düşünün. Gene kader der susarmıydık, yoksa makus talihini yenemeyen bu şehrin siyasilerine, mülki idare amirlerine, yumuşak koltuğunda oturan milletvekillerine, iktidarına yeter bu kader değil, artık bu şehir ırgat olmaktan kurtarın diye seslenmek mi isterdiniz, 
yoksa yazan, çizen basına STK'lara, muhalefet partilerine bu sorunu konuştu diye kızarmıydınız? Siz bilirsiniz ama bildiğimi tek gerçek gene ırgat, gene kaza, gene yaralılar, tek fark yıllar değişiyor, kader değişmiyor bu şehirde"

- GELİN BERABER MÜCADELE EDELİM

Birliktelik çağrısında bulunan Çavuş, "Gelin bu şehre haketiği, değeri, insanlarına asgari yaşam koşullarını birlikte oluşturma planları yapalım, hemde iktidar, muhalefet, stk, idari mülkü amirler, valilik ve tüm halk hep birlikte. Gelin bu kardeşlik şehrine sahip çıkalım. Gelin ekmeği birlikte bu şehirde kazanmanın yollarını hep birlikte düşünelim. Gelin birlikte şehri Yaman, Adıyaman olalım . Gelin birlikte bu şehrin ırgat kaderini değiştirelim" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı