Advert

Üniversite Kreşine Yoğun İlgi

Yeni kayıt döneminde minik misafirlerini bekleyen Adıyaman Üniversitesi Kreşine veliler yoğun ilgi gösterdi.

Üniversite Kreşine Yoğun İlgi
Bu içerik 360 kez okundu.

 İlgiden memnun olduklarını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, kayıtların devam ettiğini belirtti.
Kreş hakkında bilgi veren Prof. Dr. Temir, ülkemizin aydınlık yarınları için çocukların eğitiminin önemli olduğunu ifade ederek, Üniversite Kreşinin çocukların edinmesi gereken temel becerilerin kazandırılması noktasında büyük hassasiyet gösterdiğini söyledi.

Milli ve manevi değerlerimiz ışığında, adalet duygusunu kazanıp buna uygun davranabilen, sosyal becerileri gelişmiş, seçim yapabilen bireyleri yetiştirmek istediklerini belirten Prof. Dr. Temir, "Kreşimiz sosyal ve fiziki yapısı, öğrencilere verilen eğitim ve daha pek çok nedenden dolayı büyük ilgi görüyor. Bu yıl da kayıtlarımıza yoğun ilgi var. 25 Haziran'da başlayan kayıt süresi halen devam ediyor"  dedi.
Kreşin fiziki imkanları  hakkında bilgi veren Prof. Dr. Temir, "Kreşimizde çocukların yaşlarına uygun sınıflar ve sosyal alanlar yer alıyor. Bunların yanında çocukların eğitimcilerin nezaretinde özgürce oyun oynayabildikleri alanlar, sinema odası  ve dinlenme odaları mevcut. Çocukların güvenliğine de büyük önem veriyoruz. Kreşimiz kampüs alanımız içerisinde yer aldığı için zaten korunaklı. Bunun yanında çocukların düşme, kayma gibi olası kazalarda zarar görmemeleri için onlara zarar vermeyecek güvenli malzemeler kullanıyoruz" diye konuştu.

Öğrencilerin günlük üç öğün yemek ihtiyaçlarının karşılandığı ADYÜ Kreş'te eğitim programı olarak Milli Eğitim Bakanlığının 2012 yılında güncellemiş olduğu eğitim programını temel alınıyor. Programa göre kreşe gelen öğrencilere güne başlama, kahvaltı, eğitim (hikâye, oyun, müzik, fen, kavram çalışması), öğle yemeği, dinlenme, ikindi kahvaltısı, eğitim (drama, satranç, dans), günün değerlendirmesi ve eve gitme zamanı gibi etkinlikler uygulanıyor. Çocukların zihinsel gelişiminin yanında sosyal, duygusal, fiziksel gelişimine yönelik etkinlikler de yapılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahta’ya AKEDAŞ Faturamatik Merkezi Açıldı
Kahta’ya AKEDAŞ Faturamatik Merkezi Açıldı
Besni Devlet Hastanesi’ndeki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı
Besni Devlet Hastanesi’ndeki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı