Advert

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında Yapıldı

Adıyaman'da İl Spor Güvenlik toplantısı yapıldı.

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında Yapıldı
Bu içerik 311 kez okundu.

Adıyaman’da 2017-2018 futbol sezonu öncesi spor müsabakalarında oluşabilecek sorunlara dair alınması gereken güvenlik tedbirlerinin yanı sıra diğer konuların görüşüldüğü İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında yapıldı.

Toplantı öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 81 İlin Valisine video konferansla bağlanarak, 2017-2018 sezonunda başlayacak spor müsabakaları ve güvenlik tedbirlerini görüştü. 
Video Konferansın akabinde İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında devam etti. 
Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğünce, geçmişte yıllara ait müsabakalarda yaşanan olaylar ve alınacak tedbirlere ilişkin güvenlik önlemlerinin slayt eşliğinde sunumu yapılarak, müsabakaların yapılacağı stadyumun fiziki durumu yerinde incelenerek, eksikliklerin tespit edilmesi karara bağlandı. 
İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın video konferans katılımıyla gerçekleştirdiklerini belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Sayın Bakanlarımızın video konferans bağlantılarıyla gerçekleşen toplantımızda, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanun çerçevesinde Adıyaman’da spor alanlarında yapılacak spor müsabakalarının güvenliğinin sağlanmasına ilişkin önlemleri gözden geçirdik. Verilen talimatlar doğrultusunda,  2017-2018  Futbol sezonu içinde ilimiz genelinde   alınacak güvenlik tedbirleri görüşülerek karara bağlandı”dedi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve kentteki spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileri katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı