Advert

Kahta İlçesindeki Yatırımlar İncelendi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’la birlikte Kahta'nın sosyal ve kültürel hayatına önemli kazanımlar sağlayacak olan ve inşaatı devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledi.

Kahta İlçesindeki Yatırımlar İncelendi
Bu içerik 368 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kahta’daki incelemelerine yeni yapılan ve inşaatı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ile başlayan Vali Nurullah Naci Kalkancı ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kaba inşaatı biten ve bu yılın sonunda teslim edilmesi öngörülen hizmet binasında yürütülen çalışmalarla ilgili Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya'dan ve ilgili firma yetkilisinden bilgi aldı. 
Emniyet Hizmet binası inşaatının şantiye alanını gezen Vali Kalkancı ve beraberindeki heyet, inşaat isçileriyle sohbet ederek, çay içti. 
Buradaki incelemelerin ardından heyet, Kahta ilçe merkezinde inşaatı devam eden ve ekim ayında hizmete sunulacak olan 24 Derslikli Mesleki Eğitim Lisesi ve Atölyelerinde incelemelerde bulunarak, devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 
Vali Kalkancı ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, daha sonra geçtiğimiz Mart ayında temeli atılarak, gençlerin ve çocukların modern koşullarda spor yapabilmeleri ve sağlıklı bir yaşama adım atmasını sağlamak amacıyla inşaatı devam eden Kâhta Spor Kompleksinde incelemelerde bulunarak, binanın son durumu hakkında bilgi aldı.
Vali Kalkancı ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta ilçe programının son bölümünde, Kahta ilçesine bağlı Çataltepe Köyüne geçerek, Halil İbrahim ziyaretinin bulunduğu alanda uygulanacak proje hakkında bilgi aldı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı