Kızılkaya’dan Suriyeli Öğrencinin Evine Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Suriyeli bir öğrencinin evine konuk oldu.

Kızılkaya’dan Suriyeli Öğrencinin Evine Ziyaret
Haberin galerisi için tıklayın!

İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, Atatürk İlkokuluna yapmış olduğu bir inceleme sırasında Şahud Şehid ile tanışıp sohbet ettikten sonra Şahud, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’yı evine davet etti.

Küçük Şahud’un isteğini kırmayan Kızılkaya, küçük Şahud’u akşam saatlerinde Şube Müdürü Ramazan Kurkut ve Maarif Müfettişleri Başkanvekili Atıf Bostancı ile beraber evinde ziyaret edip çay içti.

Şahud ile beraber evde yaşayan Fatma, Hedil, Cevat, Şehid ile tanışan Kızılkaya, onlara okullarıyla ilgili ve eğitimleriyle alakalı sorular sordu.

Aynı aileden Atatürk İlkokulunda eğitim gören 5 kardeş devletin sağlamış olduğu tüm imkânlarından faydalandıklarını belirterek, sevinicini gizleyemedi.

Türkçe bilmeyen anne Nuran Şehid ise İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’nın tavsiyesiyle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde hizmet veren Türkçe dil kursuna kayıt yaptırıp, Türkçeyi öğrenmeye başlayacak olmanın sevincini yaşadı.

Ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden küçük Şahud, İl Müdürü Kızılkaya'ya teşekkür ederek, okulunu bitirip Türkiye’ye faydalı bir birey olmak istediğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çelikhan’da 800 Kişiye Helva Dağıtıldı
Çelikhan’da 800 Kişiye Helva Dağıtıldı
Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret