Adıyaman'da Bölgesel Atıcılık Yarışması Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı tarafından Adıyaman'da 'Skeet Bölgesel Cumhuriyet Kupası' yarışması başladı.

Adıyaman'da Bölgesel Atıcılık Yarışması Başladı
Adıyaman'da Bölgesel Atıcılık Yarışması Başladı
Bu içerik 396 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Sitilce Trap - Skeet Atış Poligonunda 13 Ekim'de başlayan 15 Ekim de sona erecek olan 'Skeet Bölgesel Cumhuriyet Kupası' yarışması Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş'tan 50 sporcunun katılımıyla başladı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı tarafından 'Cumhuriyet Kupası' yarışmalarından bir tanesini Adıyaman'da yaptıklarını belirten Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman," 2017 yılında planladığımız bölgesel Cumhuriyet Kupası yarışmalarından bir tanesini Adıyaman'da yapıyoruz. Konya ve Bursa’da da yarışmalar var. Bu bölgedeki sporcularımızı Adıyaman'a davet ederek burada bir yarışma ortamı hazırladık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz poligonumuzu çok güzel hazır hale getirmiş. Bizde burada olmaktan mutluyuz. Şuanda 20 sporcumuz yarışıyor. Bu bölgede zaten Skeet atıcımız çok fazla yok. Bursa, Konya ve İzmir'de Skeet sporcu sayımız 200 civarındadır. Ekim sonunda Türkiye kupası olacak. 29 Ekim'de  puan derecesini aşan, üstünde olan sporcular atacaklar. Geçtiğimiz ay sporucularımız Rusya'da dünya şampiyonu oldular. Skeet dalında dünya 2'nci oldular. Bu skeet alanındaki ilk madalyaydı. Gençlerin bu işe önem vermesi, yükselmesi, iyi yerlere gelmesi bizi umutlandırıyor "dedi.

Yeni başlayan sporcuları bu alana yönlendirmeye çalıştıklarını belirten Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ise şunları kaydetti:

 

"Bölgesel Skeet atıcılık şampiyonalarında Cumhuriyet Kupası Atıcılık ve Avcılık Federasyonumuzun ilimizde ev sahipliğini yapmaktayız. Çevre ilerden katılan sporcularımız, alt yapıdan yeni yönlendirmeye çalıştığımız sporcularımızla beraber atıcılık ve avcılıkla ilimizde bu sporu geniş kitlelere yaymak istiyoruz. Alt yapıda sporcu yetiştirmeyi ilerleyen süreçte daha da arttıracağız. Bu sporda hizmet etmeleri ve tecrübeli olmaları, ağabeylerinden  bir şeyler öğrenmeleri açısından son derece önemli bir organizasyon." diye konuştu.

Atıcılık ve avcılık sporunu her yaştan insanın yapabileceğini ifade eden Keleş, “Cumhuriyet kupası on eleme yarışmasının ilimizde olması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile finalleri tahminimce Mersin'de yapılacak. Tabı bunlar bir nevi on eleme müsabakaları son derece çekişmeli, son derece neşeli geçirilen, özelikle vurgulamak gereken atıcılık ve avcılık federasyonu sporcuları camiası buradadır. Federasyon başkanımızın Ankara'dan Adıyaman’a gelmesi ve iştirak etmesi bizi mutlu ve onurlu etti. Ben burada kendisine teşekkür ediyorum. Türkiye Atıcıcılık ve Avcılık Federasyonunun her zaman il olarak desteğini ve yardımını almaktayız. Bu konuda hiçbir şüphemiz yok. Ben federasyon başkanıma teşekkür ediyorum.  Tabi yaygın, spor planımızı zaten insanlar son derece önemsiyor ve katılıyor. Yaygınlaşmamış spor branşları da var. Biz bu spor branşlarımızı özelikle yaş aralığı koymadan yediden yetmişe herkesin spor yapabileceği bir spor olarak görüyoruz. Gençlerin mutlak suretle bu ortamı gördükten sonra bırakmayacağını düşünmüyorum. Bizde üstümüze düşen gayreti sonuna kadar onlar için sarf edeceğiz."

Sporculardan Feyzi Demir, ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

" Bugün Türkiye'nin 3 ilinde müsabakalar yapılıyor. Bu müsabakayı buraya verdiği için federasyon başkanımıza teşekkür ederiz. Sporcu arkadaşlara teşekkür ederiz. Şuan üç ilde burada yarışmacı var. Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman ilerimizden yarışmacı var. Yarışmacı arkadaşlara basarılar diliyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da Ekmeğe Zam
Adıyaman'da Ekmeğe Zam
150 Ülkede ve Adıyaman’da Temizlik Günü
150 Ülkede ve Adıyaman’da Temizlik Günü