Advert

GAP Projesi Kabul Edildi

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan ve GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) İdaresi Kalkınma Başkanlığı tarafından kabul gördü.

GAP Projesi Kabul Edildi
Bu içerik 209 kez okundu.

Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, yaptığı açıklamada, Adıyaman merkeze bağlı Mahalle ve köylerdeki takribi 10 bin kadın veliye ulaşmayı ve onları hayata, eğitime ve güncel mevzulara yönlendirmeyi hedeflemekte olduklarını söyledi.
Kızılkaya, proje ile alakalı şunları söyledi:

"Bir araya gelemeyen kadınlarımızı bir nebze de olsa bu proje çerçevesinde bir araya getirmeyi sağlamak, beşeri sermayeyi güçlü tutmak ve kırsal alanda yaşayan kadınlarımızın güncel hayattan ve günlük değişimlerden haberdar olmalarını sağlamaktır. Bu proje kapsamında belirlenecek olan mahalle ve köylerde belirli takvimlerde proje ortaklarıyla kurulacak olan mobil ekiplerle belirlenen mahalle ve köylere gidilip, köylerdeki ortak yaşam alanlarında gerekli alanlarda ilgili seminerler, yarışmalar, gezme fırsatı ve eğlenceler sunulacaktır. İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, projede emeği geçen GAP yetkililerine ve İlimiz Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı