Advert

Göçmen Aile’den Vali Kalkancı’ya Ziyaret

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye gelerek Adıyaman’a yerleşen Suriye Halepli Yahya El Recco ve ailesini makamında kabul etti.

Göçmen Aile’den Vali Kalkancı’ya Ziyaret
Bu içerik 137 kez okundu.

Suriye’deki iç savaş dolayısıyla Adıyaman’a yerleşen Suriyeli Yahya El Recco ve ailesi İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Öztürk ve Göç İdaresi Uzmanlarıyla birlikte Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret ederek, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle bir buket çiçek takdim etti.

Ziyarette, İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Öztürk, Göç İdaresi olarak göçmen ailelere yönelik Adıyaman’da yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Kalkancı’ya bilgi verdi.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla Suriye Halepli Recco ailesiyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Suriye’deki iç karışıklığın meydana geldiği günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti olarak Suriyeli muhacirlere evlerimizi ve gönüllerimizi açtık. Türkiye, tarih boyunca kendisinden destek bekleyen mazlumlara aidiyeti ne olursa olsun her zaman yürek kapılarını açık bırakmıştır. Suriye’de barış hakim olana kadar da muhacir kardeşlerimizi ülkemizde ve ilimizde ağırlamaya devam edeceğiz. Suriyeli kardeşlerimize destek olma konusunda da Adıyaman’ın çok iyi bir noktada olduğunu görüyoruz”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı