Advert

"Diriliş Adıyaman" Projesi ve "Seher’in Kadınları" Adlı Tiyatro Gösterisi

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek programı (SODES) tarafından finanse edilen Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen "Diriliş Adıyaman" isimli projenin açılış programı yapıldı.

Bu içerik 311 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek programı (SODES) tarafından finanse edilen Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen "Diriliş Adıyaman" isimli projenin açılış programı yapıldı.

"Seher’in Kadınları" isimli tiyatro gösterisinde öğrencilere geçmişte yaşanan savaşta kadınların cephedeki hizmetleri anlatılırken günümüzde ise kadınlara yapılan işgençe ve cinayetler anlatıldı.

Öğrenciler, Seher’in kadınları tiyatro ekibinin sahne performansı ile duygulu anlar yaşarken 15 Temmuz'da kadınların gösterdiği kahramanlıklar da anlatıldı.

Tiyatro gösterisinin ardından Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Bu etkinlikte toplum destekli şube müdürlüğümüzün büyük emeği var. Bu tiyatro etkinliğimiz 5 gün süre ile bu salonda yapılacak. Kahramanlıkla dolu bir geçmişimiz var. Biz de bu geçmişe sırtımızı dayayıp önümüze konulan hedeflere yürümek için bu kahramanlıkları unutmamamız lazım. Slaytta izlediğimiz şehit kahramanlarımızdan bir tanesi de Komiser Zeynep Sağır'dı. İki çocuk annesiydi. Özel hareket yerleşkesinde şehit oldu. Kendisi Kahta nüfusuna kayıtlı bir kardeşimizdi. Bir hemşeriniz olarak gurur duyun. Seher’in kadınları tiyatro ekibi ve katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise “Sözün bittiği yerdeyiz. Ama siz öğrencilerimizin yüzüne baktığımız zaman hepiniz Kahramanlık destanında adı var olan kara Fatma olacak yaştasınız. Bugünki kadınlarımız, İstiklal mücadelesindeki birinci dünya harbindeki kadınlardan daha aktif, daha fedakar daha bilinçliler. Ben Türkiye’yi sizlerin elinde gördükçe hiçbir zaman umutsuzluğa katılmıyorum” diye konuştu.

Yapılan tiyatro gösteri ve açıklamaların ardından Tiyatro ekibine çiçek ve katılımlarından dolayı plaket takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz Şehitleri Anısına Futbol Turnuvası
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz, Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı