Öğretmen ve Öğrenciler Üniversiteyi Gezdi

Adıyaman'da özel bir lisenin öğretmen ve öğrencileri Adıyaman Üniversitesini ziyaret ederek Merkez Külliyesindeki akademik birimleri gezdi.

Öğretmen ve Öğrenciler Üniversiteyi Gezdi
Haberin galerisi için tıklayın!

Üniversiteyi tanıtmak, üniversite tercihinde bulunacak öğrencilere bölüm ve programlar hakkında bilgi vermek ve üniversite ortamını yerinde deneyimlemek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette öğretmen ve öğrenciler Üniversitenin Merkez Külliyesini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Okul öğretmenlerinden Nilgün Karakuş, Hilal Kılınç, Burhan Erkul, Yusuf Yaman ve Yunus Şahin nezaretinde ziyaret programına katılan öğrenciler, özellikle Üniversitede öğrencilere sunulan imkânlardan etkilendiler.

Eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme çalışmalarının yanı sıra barınma, beslenme, spor, kültür-sanat ve sosyal imkânlar anlamında Adıyaman Üniversitesinin oldukça önemli bir konumda olduğunu gözlemlediklerini belirten okul öğretmenlerinden Nilgün Karakuş; "Adıyaman Üniversitesinin ülkemiz genelindeki birçok üniversiteden daha iyi noktada olduğunu biliyorduk. Üniversitemizi yerinde görünce de gerçekten başka bir ile üniversite okumaya gitmenin gereksizliğini hissettik. Çünkü aranacak her şey burada var. Bizler başta Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönükkü hocamız olmak üzere ekibini gerek eğitim öğretim gerekse de sosyal anlamda çok başarılı bulduğumuzu belirtmek istiyoruz. Çok verimli bir gezi oldu. Öğrencilerimiz buranın havasını soludular. Merkez Külliyesini çok beğendik. Rengarenk bir üniversiteye sahipmişiz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'dan Afrine Destek Konvoyu
Adıyaman'dan Afrine Destek Konvoyu
Gazi Babası Doğan:
Gazi Babası Doğan: "4 Tane Oğlum var, Onları da Asker Ederiz, Onların Kökünü Kazırız"