Çelikhan’da Palyatih Bakım Merkezi Açıldı

Çelikhan Devlet Hastanesi tarafından, tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastaların son günlerini daha iyi bir ortamda, kaliteli bir şekilde geçirmelerini sağlamak ve aynı zamanda yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların yoğun bakım ihtiyacını karşılamak amacıyla ’Palyatif Bakım Merkezi’ açıldı.

Çelikhan’da Palyatih Bakım Merkezi Açıldı
Çelikhan’da Palyatih Bakım Merkezi Açıldı
Bu içerik 437 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Çelikhan Devlet Hastanesi bünyesinde 3 yataklı hizmete açılan Palyatif Bakım Merkezi’nde hastanın ve ailesinin yaşamını tehdit eden sorunlarla karşılaşıldığında ağrının ve diğer fiziksel, psikososyal ve manevi problemlerin erken döneminde belirlenmesi, tedavi ile acı çekmenin önlenerek hasta ve ailesinin yaşam kalitesinin geliştirilmesi sağlanacak.
 Merkezin açılışı öncesinde konuşma yapan Başhekim Hanife Bolat, az sayıda ilde ve merkezde Palyatif Bakım Merkezi faaliyet göstermekte olduğunu kaydetti.

Bolat, "Yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semptomları erken tanılamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek adına Bakanlığımızın belirlediği standartlar doğrultusunda hastanemiz bünyesinde 3 yataklı Palyatif Bakım Merkezi oluşturularak faaliyete başlamıştır” dedi.
Palyatif Bakım Merkezi’nde ağırlıklı olarak ileri dönem organ yetmezlikleri (kalp, akciğer, böbrek, karaciğer) motor, nöron hastalıkları ve ilerleyici nörolojik hastalıkları (Alzheimer, ALS, MS, Parkinson, inme) ve kanser hastalıklarına bağlı sorunların takip ve tedavilerinin sağlanacağı bildirildi.
Merkezin Açılmasında katkılarından dolayı İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz başta olmak üzere tüm ilgili birimlere teşekkür ettiğini ifade eden Bolat, Merkezin Çelikhan halkına hayırlı olmasını diledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fırtınanın Uçurduğu Sac Kadının Ayağını Kırdı
Fırtınanın Uçurduğu Sac Kadının Ayağını Kırdı
Sincik'te Eğitime Kar Engeli
Sincik'te Eğitime Kar Engeli