Advert

Adıyaman Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Destek

Adıyaman Belediyesi, daha önce il merkezindeki 1. Amatör Kümede mücadele eden futbol takımlarına ve futbol temsilcilerine yatığı nakdi yardımdan sonra, şimdide 2. Amatör Kümede mücadele eden 12 amatör spor kulübüne ve sporcular derneğine maddi destekte bulundu.

Adıyaman Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Destek
Bu içerik 327 kez okundu.

Adıyaman Belediyesi, 1. ve 2. Amatör Kümede mücadele eden il merkezindeki futbol takımlarına desteklerine hız kesmeden devam ediyor.

Sezon başından bu yana ilimizi Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de temsil eden Adıyaman 1954 Spor’a toplamda 500 bin TL’lik nakdi yardımda bulunup, tesis başta olmak üzere birçok sorununu ortadan kaldıran Adıyaman Belediyesi, geçtiğimiz aylarda 1. Amatör Kümede mücadele eden 10 amatör spor kulübüne, spor taban birliklerine, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Adıyaman Şubesi’ne, Saha Komiserleri Derneğine, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilciliğine ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Adıyaman Şubesine toplamda 112 bin TL’lik nakdi yardımda bulunmuştu.

Adıyaman Belediyesi Meclisinin Şubat ayı toplantısında da, 2. Amatör Küme de mücadele eden 12 spor kulübüne ve Sporcular Derneğine de maddi destekte bulunma kararı alındı. 12 amatör spor kulübüne 4 biner TL, Sporcular Derneğine de 3 bin TL olmak üzere spor kulüplerine toplamda 51 bin TL daha destekte bulunan Adıyaman Belediyesi, spor kamuoyunun takdirini toplamaya devam ediyor.

Amaçlarının spora ve sporcuya destek olmak olduğunu söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, yaptıkları yardımların takımların az da olsa ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getirerek, “İsteğimiz bu yardımların üç-beş kat daha fazlasını yapmak ancak imkanlarımız şu an bu kadar. İnşallah belediyemizin imkanları arttıkça bizde desteklerimizi arttırırız. Buradan tüm amatör spor kulüplerimize, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tuttukları için ve altyapıya destek sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. İnşallah spor yapanlar çoğaldıkça kötü alışkanlıklarda o kadar azalır” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahta’ya AKEDAŞ Faturamatik Merkezi Açıldı
Kahta’ya AKEDAŞ Faturamatik Merkezi Açıldı
Besni Devlet Hastanesi’ndeki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı
Besni Devlet Hastanesi’ndeki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı