AK Parti’den Muhtarlarla İstişare Toplantısı

AK Parti’den Muhtarlarla İstişare Toplantısı

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı organizesinde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti’den Muhtarlarla İstişare Toplantısı
AK Parti’den Muhtarlarla İstişare Toplantısı
Bu içerik 523 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Düzenlenen toplantıya, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Belediye Bşakanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Bakanı Mehmet Erdoğan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu,  Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Hanifi Şaşmaz ve mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarları çok önemsediklerini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, “Muhtarlık özveri isteyen gönüllülük esasına dayalı bir meslektir. Hiçbir geliri olmadan, mahallesi ve ili adına hizmet veren muhtarlarımız maalesef bugüne kadar hak ettiği ilgiyi, değeri görmüyordu. Uzun bir aradan sonra nihayet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın duyarlı davranışı karşısında muhtarlarımız hatırlanmış, külliyede üst üste yaptığı toplantılarla muhtarların bir anda Türkiye gündemine gelmesine vesile olmuştur. Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelme fırsatı bulan muhtarlarımız kendileriyle ilgili sorunlarını bir bir iletmiş ve muhtarlık camiasında çok büyük değişimler yaşanmıştır. Bugün AK Parti Merkez ilçe teşkilatı olarak sayın Milletvekilimiz Salih Fırat, Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu, İl Başkanımız Mehmet Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Başkanımız Perihan Gümüş, AK Parti Gençlik Kolları Başkanımız Oğuz Mutlu ve yönetimdeki arkadaşlarımızın katılımıyla muhtarlarımızla birlikte AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı muhtarlarla istişare toplantısı düzenledik. Bizler her zaman muhtarlarımızın yanındayız. Ülkemizin içerisinde bulunduğu şu günlerde muhtarlarımızın ülkemiz adına dik duruşları bizleri onurlandırmaktadır. Düzenlemiş olduğumuz istişare toplantısına katılımlarından ötürü herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe  ihtiyacımızın olduğunu dile getiren Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise “Yerelde değerli mahalle muhtarlarımızla birlikte sık sık bir araya geliyoruz. Gerek dernek olarak, gerekse de muhtarlarımız kendi mahalleleriyle ilgili sorun ve sıkıntılarını her zaman bizlerle paylaşıyor, vatandaşlarımız ile bizler arasında köprü vazifesi görüyorlar. Bu bakımdan belediye olarak muhtarlarımızın çalışmalarından son derece memnunuz. Yerelde yapılması gerekenlerle ilgili her zaman belediye olarak muhtarlarımızın emrindeyiz. Eksiklerimiz olabilir bu eksikliklerimiz bile iletildiği takdirde en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çaba sarf edeceğiz. Tabi ülkemiz son yıllarda çok önemli bir süreçten geçiyor. İçeride ülkemize zarar vermek isteyen terör güçleri, sınırlarımızda da bizlere ileride zarar verebilecek çalışmalar içerisindeler. Şu anda ülke olarak bir savaş durumundayız. Başlatılan harekatla birlikte ordumuz bir yandan teröristleri temizliyor, bir yandan adım adım bölgeyi ele geçiriyor. Ele geçirilen yerlerde yapılan hazırlıkları görünce oraya mutlaka girmemiz gerektiğini daha iyi anlıyoruz. Orada yapılanlar, ele geçirilen silahlar, yapılan sığınaklar orada korumaktan çok Türkiye’ye yapılacak muhtemel saldırının bir örneğini görüyoruz. O nedenle görüşümüz ne olursa olsun, bugün ülke olarak gün birlik ve beraberlik günüdür. Değerli muhtarlarımızda ilk günden bugüne Adıyaman’da sergiledikleri dik duruş bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Tek vücut olmamız lazım, Ak parti olarak herkesi kucaklayıp birlik ve beraberliği sağlamamız gerekiyor. Bugün bizleri sizlerle buluşturan AK Parti Merkez ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatı öncesi ABD başta olmak üzere ilgili ülkelerin uyarıldığını dile getiren AK Parti Salih Fırat da “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan harekat öncesi bize müttefik görünen ülkeleri uyardı. PKK, PYD, YPG ve DEAŞ’ın birbirinden farkı olmadığını, bir terör örgütünü bir diğer terör örgütüyle değil, gelin beraber halledelim bunları' demesine rağmen dinlemediler  ve nihayetinde ordumuz Zeytin Dalı harekatına başladı ve başarılı bir şekilde devam ediyor. Türkiye olarak bir savaşın içindeyiz, Allah ordumuza güç versin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz Fırat Kalkanı harekatıyla, Zeytin Dalı Harekatıyla ne kadar ciddi olduğunu göstermiştir. Münbiç için de uyarılarımız dikkate alınmadığı takdirde Türk Silahlı kuvvetlerimiz operasyonlarına devam edecektir. Daha önce Suriye’de başlayan iç savaşın ardından Suriye’de sivil halka yapılanlar karşısında milyonlarca insan vatanından, yurdundan olmuş, canını kurtarmak için kaçmış ve ülkemize sığınmıştır. O gün bu işe el atan ülkeler maalesef sözlerinde durmadılar. Şuanda 3,5 milyon mülteci ülkemizde yaşamakta. Komşumuzda başlayan bu olayların bir gün ülkemize de yansıyacağını biliyorduk. Biz ciddi olduğumuzu kalkanı harekatında da söyledik. ABD Bölgede bir ordu kuracağını beyan ettiler. Onlara 5 bin tır silah nakli yaptılar, bizler bunların yanlış olduğunu, bir terörist gruba destek olunmayacağını, hiçbir teröristin iyi olmadığını söyledik, ikaz ettik.  Biz bu konuda onlara müsaade etmeyeceğimizi, milli güvenliğimizin tehlikede olduğunu,  siz yarın bu bölgeden çıkıp gideceksiniz ama bizim sınırlarımızda bu tehlike devam edecek.  Dedik ve bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu ilettik ve devam eden operasyonlar sonunda  bu ciddiyetimizi anlayan Amerika dışişleri bakanı Türkiye ye geldi. Dün de yapılan toplantılar sonrasında bölgedeki sorunları bir kez daha ele aldık. İnşallah bunlar yapmış oldukları bu hatadan dönerler. Ülke olarak tek yürek olduk ve bu süreçte ilimizde muhtar kardeşlerimizin dik duruşu, bizleri onurlandırmıştır. Muhtarlarımızın sorunlarını yerelde teşkilatımız, belediye başkanımız Ankara’da ise bizler takip ediyoruz. Bugün bizlerle birlikte olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın” ifadelerini kullandı.
Her şeyin milletin gözü önünde cereyan ettiğini belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan ise şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, hükümetimiz hem diploması anlamında yaptığı çalışmalar bütün dünyadaki başkanlar yetkililer nasıl bir diploması trafiği hareketi ediyor, çalışıyor herkes iyi görüyor.  Sahada da cephede de iyi olmamız lazım. Buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yarılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimize başsağlığı diliyoruz. Onların bize emanet ettiği bu topraklarda rabbimize şükürler olsun, biz rahat içerisinde yaşıyorsak bazı değerlerin de farkındayız. Bizim bize emanet edilen şu coğrafyada bayrağımıza, ezanımıza, marşımıza, vatanımıza, toprağımıza sahip çıkmamız lazım. Şehitlerimize, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkacağız. Yapılan hizmetler noktasında muhtarlarımız bizim en büyük destekçimiz.  İl geneli ve mahallelerimizde hükümetimizin, Ak partinin yaptığı hizmetlere konusunda muhtarlarımız bizlerin gözü, kulağı elimiz konumundalar. Yapamadığımız, bizim göremediğimiz eksik kalan hizmetler noktasında birlikte koordineli olarak çalışıyoruz. Ak parti genel merkezi yerel yönetimler başkanlığımızın da ısrarla takip ettiği çalışmalardan birisi bulunduğumuz merkezlerdeki muhtarlarımızın kanaatleri, düşünceleri nelerdir  bunları paylaşmak. Bizlerde bunu önemsiyoruz inşallah süreç içerisinde 2019’a doğru giderken bundan önceki yapılan bütün çalışmalarımız nelerdir, aksayan tarafları neler, daha güzelleri nasıl olur, bunlar değişik platformlarda tartışıldı, görüşüldü.  Bundan sonraki süreçte de bunlar bir başlangıç olacak hem belediye hizmetler, hemde siyasi hizmetler, vekillerimizin yaptığı çalışmalar ve  teşkilatlarımızın yaptığı çalışmaları tartışacağız ve daha güzelini bulmaya çalışacağız. Bugüne kadar olan desteklerinden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin birliği ve beraberliği adına el ele, gönül gönüle yolumuza devam edeceğiz. Allah ülkemizin, ordumuzun yar ve yardımcısı olsun” 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi Programı Düzenlendi
18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi Programı Düzenlendi
İbrahim Aslan’dan Çanakkale Zaferi Açıklaması
İbrahim Aslan’dan Çanakkale Zaferi Açıklaması