Fırat: "Amerika El Altından 5 Bin Tır Civarında Bölgeye Silah Nakliyatı Yaptığını Şahit Olduk"

Fırat: "Amerika El Altından 5 Bin Tır Civarında Bölgeye Silah Nakliyatı Yaptığını Şahit Olduk"

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunda yaralanan Adıyamanlı Uzman Çavuş Muzaffer Doğan'ı baba evinde ziyaret eden Ak Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat,"Amerika el altından 5 bin TIR civarında bölgeye silah nakliyatı yaptığını şahit olduk bu vesileyle kendi sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için bu operasyonu başlatmış olduk"dedi.

Fırat:
Fırat:
Bu içerik 1067 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunda yaralanan Adıyamanlı Uzman Çavuş Muzaffer Doğan'ı merkeze bağlı Çemberlitaş köyünde baba evini Milletvekili Salih Fırat, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İl Genel Sekreteri Mehmet Can Erdoğan, Adıyaman Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik ve Ak Parti üyeleri ziyaret etti.

Milletvekili Salih Fırat, yaptığı açıklamada, "Özellikle Afrin operasyondan dolayı hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, milletimizin başı sağolsun, oradaki gazilerimize de Allah'tan şifa diliyorum. Gazimiz Muzaffer kardeşimize de çok geçmiş olsun diyoruz. Roket saldırısı sonucu beyinde ve kulağında bir hasar oluşmuş, çok şükür iyi, kendisinden Allah razı olsun, minnettarlığımızı ilettik, vatanımız için canını, malını ortaya koyan Mehmetçik'imiz inşallah Afrin operasyonunda muzaffer olur. Bu bölgede teröristleri inşallah bertaraf ederler"dedi.

"Tabi biliyorsunuz, ülkemizin Suriye sınırında güneyinde yaklaşık 7 yıldır devam eden bir iç savaş var, bu iç savaşın yan etkileri olarak Suriye'de yaklaşık 3 milyon insan mülteci geldi memleketimize, onları sahiplendik"ifadelerini kullanan Fırat, şöyle devam etti:

"Sonunda oradaki terör örgütleri DEAŞ olsun, YPG olsun, PYD olsun, El Nusra olsun diğer terör örgütlerinin hepsinin zaman zaman özellikle YPG'nin Türkiye sınırlarında Kilis olsun, Hatay olsun, Antep olsun zaman zaman saldırılar oluyordu. Biz tabi bunların Türkiye için, milli güvenlik için, tehlike olduğunu düşündüğümüzden dolayı gerek Rusya, gerek Amerika'yla yaptığımız görüşmeler sonrasında o bölgenin teröristlerden temizlenmesi gerektiğini illettik ama baktı ki orada Amerika el altından 5 bin TIR civarında bölgeye silah nakliyatı yaptığını şahit olduk.  Bu vesileyle kendi sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için bu operasyonu başlatmış olduk. 10 Ocak'ta biliyorsunuz tabi bu süreç içinde Mehmetçik kardeşlerimiz orada kahramanlıklar sergiliyorlar, inşallah Allah ordumuza Muzaffer zaferler eyler, umut ediyoruz ki; yakın bir tarihte terörist faaliyetler son bulur onlarda temizlenir, o bölgeden yanı başımızda Suriye sınırında Türkiye'yi tehtid etmeyen oluşumlar ve Türkiye'ye gelen o mültecilerin geri gidip oraya yerleşmesi hayatlarını idame etmesi gerekiyor. Bunu inşallah başaracağız. Dün biliyorsunuz memleketimizde ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson geldi. Bu konuları tekrar yüz yüze görüştük. Amerika'dan tekrardan konunun değerlendirmesi gerek, bütün bu konular masaya yatırılıyor, umuyorum ki; yakın bir zamanda bu savaş son bulur. Ortadoğu'da barış sağlar, tek amacımız bölgede barışı sağlamak terörist faaliyetlere son vermek, onları o bölgeden temizlemek, inşallah başarılı oluruz"

Gazi Muzaffer Doğan da "Öncelikle Recep Tayip Erdoğan'a, Süleyman Soylu'ya, vekillerimize, herkesten Allah razı olsun, en kısa zamanda inşallah sağlığıma kavuşup tekrar görevime dönme nasip eder, inşallah silah arkadaşlarıma Allah yardım etsin, Allah yardımcıları olsun"dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tutdere:''Tütün Üreticileri Hiçbir Sıkıntı Duymaksızın Ürünlerini Satacak''
Tutdere:''Tütün Üreticileri Hiçbir Sıkıntı Duymaksızın Ürünlerini Satacak''
Milletvekili Toprak’tan Nevruz Bayramı Mesajı
Milletvekili Toprak’tan Nevruz Bayramı Mesajı