İl Emniyet Müdürü Alper: "Huzur ve Güvenliğinin Sağlanması Açısından Uygulamalarımız Aralıksız Olarak Devam Edecek"

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, huzur ve güvenliğin sağlanması açısından uygulamalarının aralıksız olarak devam edeceğini bildirdi.

İl Emniyet Müdürü Alper:
İl Emniyet Müdürü Alper:
Bu içerik 754 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Alper,  Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü olarak yeni yılın başlangıcından itibaren 1 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında yapmış oldukları asayiş ve huzur uygulamalarını Perre Haber Ajansına değerlendirdi.

diyarbakır escort

Bu dönem içerisinde 17 uygulama noktasında 196 personelin periyodik katılmasıyla ve 65 ekip marifetiyle Adıyaman il genelinde toplam 114 bin 443 şahsın sorgulandığını anlatan Alper, "Bu şahıslardan 31'i gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Yine yapmış olduğumuz bu uygulamalarda 208 aranan şahıs yakalandı. Toplamda 66 bin 345 araç kontrol edildi. Bu neredeyse Adıyaman'da kayıtlı araçların 3'de 2'sine yakın bir sayı, bu araçlardan 4 bin 897'sine ceza uygulandı, uygulanan ceza miktarı 1 milyon 430 bin 580 lira. Yine bu araçlarda eksikliği görülen 284 tanesi trafikten men edildi. Yine umuma acık yerlerde çeşitli kontroller gerçekleştirdik. Bu yapmış olduğumuz kontrollerde toplam 84 işyerine girildi, bu işyerlerinden 35'ine çeşitli maddelerden cezai işlem uygulandı. Uygulanan cezaların miktarı da 150 bin 473 TL. Eksiği görülen ve kapatılması gereken işyerlerinden 3 tanesi mühürlendi"dedi.

- 7 TABANCA, 11 AV TÜFEĞİ ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda ele geçirilenlere de değinen Alper, şu bilgileri verdi:

"Yine bu yapmış olduğumuz operasyonlarda 40 günlük süreçte yakaladığımız çeşitli suç aletleri var, onlardan da bahsetmek istiyorum. Toplamda 7 tabanca, 11 av tüfeği, 60 mermi, çeşitli miktarlarda kesici ve delici aletler ele geçirildi. Uyuşturucu madde anlamında da bu 40 günlük periyotta 75 hap, 12 gram eroin, 229 gram esrar, 10 kilo 603 gram bonzai, 8 bin 656 paket kaçak sigara, 142 kaçak cep telefonu, 3 litre kaçak içki ve 3 tarihi eser ele geçirildi. Her zaman olduğu gibi Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü teşkilatı olarak Adıyaman'ımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması açısından uygulamalarımız aralıksız olarak devam edecek. Ben saygıdeğer vatandaşlarımıza kendilerinin gördüğü olumsuzlukları suç olarak değerlendirdikleri olayları bizimle paylaşmalarını istiyorum"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahta'da KYK Yurdu İnşaatında Sona Doğru Yaklaşılıyor
Kahta'da KYK Yurdu İnşaatında Sona Doğru Yaklaşılıyor
Adıyaman'da Galatasaray Taraftarlarından Şampiyonluk Kutlaması
Adıyaman'da Galatasaray Taraftarlarından Şampiyonluk Kutlaması