Besni’de Kurum Müdürleriyle Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Besni’de Kurum Müdürleriyle Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Besni Kaymakamı Ahmet Gencer Başkanlığında ilçe merkezindeki kurum müdürleriyle koordinasyon toplantısı yapılarak, kurumların 2017 ve 2018 yıllarındaki faaliyetleri görüşüldü.

Besni’de Kurum Müdürleriyle Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Besni’de Kurum Müdürleriyle Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 395 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçe Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan toplantıda ilçe merkezindeki kurumların hali hazırda devam eden faaliyetleri masaya yatırıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliğinin Besni’de devam ettiğini aktaran İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, “Daha önce okuma yazma kurslarıyla ilgili toplantı yaparak görevlendirmeleri yapmıştık. Sonraki süreçte 671 vatandaşımızı kurslara kaydetmeyi başarmışız. Şuanda bu vatandaşlarımız aktif olarak kurslarımıza başladı.
Köylerde kurduğumuz bir komite vardı, onlarda güzel bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Ulaştığımız kişi sayısı 972 ve bunlardan 671 tanesi kurslara başladı. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

Kaymakam Gencer, “Sosyal Yardımlaşma anlamında Besnili işadamlarımızın ilgi ve alakasını başka hiçbir ilçede görmedim bunu ifade etmek isterim. Hakikaten hayırlarını gerek kaymakamlığımız aracılığıyla gerek okullarımız aracılığıyla yoğun bir şekilde yapma çabası içerisindeler. Bu kış mevsiminde binlerce ayakkabı, kıyafet, gıda paketleri dağıtıldı.Gerçekten bunlar muazzam yardımlar. Besnililer bu anlamda çok duyarlı. Hayırseverlerimiz gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza elinden geldiği kadar bakıyor. Onlara da buradan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doçent Doktor Hüseyin Alkış Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra konuşan Kaymakam Ahmet Gencer, “Fakülte binamızda inşaat anlamında istenilen düzeye geldi. 2018-2019 Eğitim öğretim yılında da İşletme ve Tekstil Mühendisliği bölümünde 50’şer öğrenci alınarak faaliyete başlamış olacak. Bu bir başlangıç, inşallah istenilen ivmeyi kazandırırsak yeni bölümlerle birlikte daha güzel bir fakülteye kavuşacağız”ifadelerini kullandı.

Toplantıda 2017 yılında yatırım programına alınan ve yapımına başlanan okullarla ilgili bilgiler veren Kaymakam Gencer, konuşmasını şöyle tamamladı:

"2017 yılında gerçekten eğitim muazzam bir eğitim atağı oldu. Besni’deki toplam derslik sayısının yüzde yirmisi kadar 2017 yılında derslik yapılıyor. Bu muazzam bir rakam.Sanırsam 140 derslik oluyor. Daha bunun içerisinde 2018 yatırımları yok.
2017 yılında 12 okul, 2018’de de 5 okul yapılıyor. İki yıl içerisinde 17 okul yatırım programına girmiş oluyor"
Toplantı, diğer kurum müdürlerinin faaliyetlerini aktarmalarının ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi Programı Düzenlendi
18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi Programı Düzenlendi
İbrahim Aslan’dan Çanakkale Zaferi Açıklaması
İbrahim Aslan’dan Çanakkale Zaferi Açıklaması