Advert

Sporcular Çanakkale Zaferi İçin Koştu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da Şehitlere Saygı Koşusu düzenlendi.

Sporcular Çanakkale Zaferi İçin Koştu
Bu içerik 258 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Şehitlere Saygı Koşusu Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 134 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Tarihi büyük zaferlerle dolu güçlü bir ülkeyiz” diyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, ”Karaali Atletizm Pistinde yapılan Şehitlere Saygı Koşusuna sporcularımızın ilgisi oldukça yoğundu. “Bağımsızlık, vatan, bayrak ve kutsal değerlerimiz uğruna ölümü hiç tereddüt etmeden göze alan, bu değerler uğruna şehit olmayı ulaşabilecek en yüksek mertebe, en büyük kutsal paye bilen şanlı ecdadımız bizlere destanlarla örülmüş mukaddes bir miras bırakmıştır. Çanakkale Milli mücadelenin başlangıcıdır. Çanakkale, Türk'ün vatanseverliğinin, mücadele azminin, kahramanlığın sembolüdür. Çanakkale bir ulusun uyanışıdır. Çanakkale ölümsüz kahramanların vatanıdır, şehitler diyarıdır, vatan kalbinin attığı yerdir. Çanakkale, Gazi Mustafa Kemal'dir. Vatan için, bayarak için, millet için hiç tereddüt etmeden hücum eden, can veren, vücudunu siper eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize selam olsun. Kahramanlar ordusuna selam olsun” dedi. 

Yarışmalar sonunda derce alan sporculara Başarı Belgesi ve Madalyalarını Spor Savcısı Uğur Er, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya, Bocce Bowling Dart İl Temsilcisi Zeynel Abidin Şenlik ve Atletizm İl Temsilcisi Mehmet Seyit Durmuş tarafından verildi.

Etkinlikler sonrasında Sincik Çat Bahçe Orta Okulu Öğrencisi Ebru Yetkin’in okuduğu “Bir yolcuya” isimli şiir ise herkesi duygulandırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahta’ya AKEDAŞ Faturamatik Merkezi Açıldı
Kahta’ya AKEDAŞ Faturamatik Merkezi Açıldı
Besni Devlet Hastanesi’ndeki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı
Besni Devlet Hastanesi’ndeki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı