Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret

Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, dost ve kardeş bölge halkını PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’lı teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde yürütülen 'Zeytin Dalı' Harekatı’nda bacağında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük memleketi Adıyaman’a getirildi.

Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret
Bu içerik 462 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Zeytin Dalı Harekâtında şarapnel parçasının sağ bacağına saplanmasıyla yaralanan Adıyamanlı Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük’ü tedavi gördüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti. 
Ortopedi servisinde tedavisi devam eden ve durumu iyi olan Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük’ün sağlık durumu hakkında Hastane Başhekimi Doktor Fatih Doğan’dan bilgi alan Vali Nurullah Naci Kalkancı, Afrin Gazisi Yasin Küçük’ü öperek, harekâtta gösterdiği cesaret, kahramanlık ve fedakârlıktan dolayı Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim etti.    
Afrin Gazisi Yasin Küçük’ün anne ve babası Bedriye ve Abdullah Küçük’le sohbet eden Vali Kalkancı, “Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğü ile kutsal değerler uğruna mücadele ederken yaralanan Yasin kardeşimiz sizin evladınız olduğu gibi bizimde evladımızdır. Bu değerler uğruna savaşmak gerekiyorsa savaşacağız, şehit olmak gerekiyorsa şehit olacağız. Allah’ın izni, milletimizin desteği ile bu vatanı hiç kimseye böldürtmeyeceğiz. Analar böyle evlatlar doğurduğu sürece evvel Allah bizim sırtımız yere gelmez. Yasin gibi kahraman gazilerimiz ve silah arkadaşlarında bu yüce ruh var olduğu müddetçe milli birliğimize ve bütünlüğümüze kastedenlerin kirli emellerinin gerçekleşmesi asla mümkün olmayacaktır. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Yasin kardeşimize de Yüce Allah’tan şifa diliyorum”dedi. 
Afrin Gazisi Yasin Küçük’ün ailesine herhangi bir taleplerinin ya da sıkıntılarının olup olmadığını da soran Vali Kalkancı, aileye cep telefonu numarasını vererek, herhangi bir ihtiyaç ve sıkıntı olması durumunda telefonunun 24 saat açık olduğunu söyledi. 
Afrin Gazisi Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük ve ailesi ise, gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerindendolayı Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAP’la Türkiye Kazanıyor
GAP’la Türkiye Kazanıyor
İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Kahta’da Yapıldı
İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Kahta’da Yapıldı