Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Etkinliklerinin 2. Günü Dolu Dolu Geçti

Adıyaman Üniversitesi 5. Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Etkinlikleri haftasının 2. günü de yoğun bir şekilde gerçekleşti.

Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Etkinliklerinin 2. Günü Dolu Dolu Geçti
Bu içerik 281 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Etkinlik Haftasının ikinci gününde Üniversite Minyaman Çarşısı yanında, Kültürel Hazineler Müzesinin (Adıyaman Evi) alt tarafındaki Seyir Terası ve Kale Kafe'de Adıyaman yöresel yemek ve tatlılarının tanıtımı amacıyla düzenlenen Geleneksel Adıyaman Gastronomi Günü ve Tatlı Yarışması yapıldı.

Halka açık olan yarışmada katılımcılar hem hünerlerini sergiledi hem de yöresel yemekler gelenlere ikram edildi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlik misafirlerden tam not aldı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Dinç öğrenciler ile bir araya gelerek “Teknoloji Bağımlılığı” konulu konferansta konuştu.

Aynı gün ayrıca 5. Sağlıklı Yaşam Turnuvası kapsamında öğrenci kategorisinde Bayanlar Voleybol Final Müsabakası ile Maraton Koşusunun da yapıldığı etkinliklerin ikinci günü akşam saatlerinde açık havada Yasin Arı ve Üniversitemi Devlet Konservatuvarı Öğrencisi Alican Altunbaş tarafından gerçekleştirilen konser ve akabindeki film gösterimi ile son buldu.

5. Sağlıklı Yaşam Turnuvası kapsamında öğrenci kategorisinde Bayanlar Voleybol Final Müsabakasında Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi ile Besni MYO karşılaşırken müsabakayı 2-0 kazanan Diş hekimliği Fakültesi şampiyon oldu.

Maraton Koşusunda da erkeklerde Alican Beke, kızlarda ise Fidan Türkmen birinciliği elde etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okulda Kızını Bulamayan Baba, Müdür Yardımcısını Darp Etti
Okulda Kızını Bulamayan Baba, Müdür Yardımcısını Darp Etti
Fuzul Ev İl Temsilcisi Öztekin:
Fuzul Ev İl Temsilcisi Öztekin:"Sömürü Düzeni Olarak Algıladığımız Faiz Sistemine Karşı Bir Duruş Sergiliyoruz"