Üniversitede Kariyer Günü Etkinliği

Üniversitede Kariyer Günü Etkinliği

Adıyaman Üniversitesi 5. Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Etkinlikleri Haftasının 3. gününde Vestel Savunma Sanayi Teknoloji Yönetim ve Ar-Ge Sorumlu Müdürü Yardımcısı İbrahim Pamuk’nun konuşmacı olarak katıldığı "Kariyer Günü Konuşmaları" etkinliği düzenlendi.

Üniversitede Kariyer Günü Etkinliği
Üniversitede Kariyer Günü Etkinliği
Bu içerik 402 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Merkez Külliye M. Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GönüllüÜ, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Hayat tecrübelerini dinleyicilerle paylaşan Pamuk, dinleyicilere başarıya giden yol hikâyesinden bahsetti.

Başarıya giden yolun doğru hedef ve taktikler belirlemekten geçtiğini belirten Pamuk, "Nasıl yapacağım? Nasıl olacak? gibi sorular bizleri her zaman canlı tutan sorulardır. Bunları kendimize soracağız. Hobilerimiz olacak. Yeteneğimizi keşfedip onun üzerinden hayata adım atmamız gerekiyor. Ve mutlaka bir hedefimiz olacak. Bunun yanı sıra hayallerimizin peşinde koşacak enerji ve azme sahip olmamız gerekecek. İnsanoğlu gereksiz konularla zaman harcamamalı. Öğrenme ile birlikte her öğrendiğimiz şey bize hayat boyu katkı sunacaktır. Onun için öğrenmekten vazgeçmeyeceğiz. Gelişim çok önemli. 'Ben zirvedeyim' diyen insan yanılır. Zirvenin sınırı yok. Her zaman gelişime açık olacağız. Gençlere vereceğim en önemli tavsiyelerden biri de iyi insan olmalarıdır." dedi.

Etkinliğin ardından Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü tarafından konuşmacı Vestel Savunma Sanayi Teknoloji Yönetim ve Ar-Ge Sorumlu Müdürü Yardımcısı İbrahim Pamuk’a Merkez Külliyesinde kendi adına dikilmiş olan fidanın sertifikası takdim edildi.

Konferans sonrası Pamuk'u makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Gönüllü, Üniversite etkinliklerine katılımlarından dolayı Pamuk'a teşekkür ederek, kendisine Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerlerinden Cendere Köprüsünün maketini takdim etti.

Adıyaman Üniversitesinde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Pamuk ise Üniversite Onur Defterini imzaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Adayı Kırmızı:
Başkan Adayı Kırmızı:"Adıyaman Hasret Kaldığı Hizmetlere Yeniden Kavuşacaktır"
AK Parti Teşkilatı
AK Parti Teşkilatı "Mahalle Buluşmaları" Aralıksız Devam Ediyor