Belediye Başkanı Kutlu’dan Ramazan Ayı Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu mübarek ayın başta İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Belediye Başkanı Kutlu’dan Ramazan Ayı Mesajı
Belediye Başkanı Kutlu’dan Ramazan Ayı Mesajı
Bu içerik 265 kez okundu.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Mesajında, hayır ve bereket ayı olan Ramazan ayının İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Kutlu, “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı;kırgınlık ve dargınlıkların ortadan kalktığı, gülümsemenin sadaka olduğu, güçlünün güçsüze yardım ettiği, küçüğün sevilip büyüğün sayıldığımukaddes bir aydır. Bu mübarek ayda, kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içerisinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır. Nefsimizle baş başa kaldığımız, yoksul kardeşlerimizin yaralarını sardığımız, zengin-fakir, genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturduğumuz, aynı safta namaz kıldığımız 11 ayın sultanı Ramazan-ı şerifin her yıl olduğu gibi bu yılda tüm güzellikleriyle Müslümanları sım sıkı sarmasını diliyor, tüm İslam aleminin bu mübarek ayını kutluyorum” diye konuştu.
Mesajının devamında, 11 ayın sultanı Ramazan ayının Adıyaman’da dolu dolu geçmesi için yoğun bir program hazırladıklarını da söyleyen Başkan Kutlu, Ramazan ayı boyunca Demokrasi Parkında teravih namazı dolayısıyla saat 22.00’da başlayacak olan programlarımız 23.59’a kadar sürecek olan ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programları çerçevesinde ilahiden konferansa, konserden söyleşiye kadar birbirinden güzel programların yer alacağı etkinliklere Abdurrahman Önül, Yavuz Bahadıroğlu, Uğur Işılak, Sedat Uçan, Sıtkı Aslanhan, Esat Kabaklı, Uğur Aslan, KahtalıMıçı, Serdar Tuncer ve Ahmet Özhan gibi önemli sanatçı, yazar ve din adamlarının katılacağı programlara tüm Adıyamanlıları davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”