İlkokullar Arası Kardeşlik Kupasının Finali Oynandı

İlkokullar Arası Kardeşlik Kupasının Finali Oynandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün (EDEB) Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında düzenlenen ilkokullar arası Kardeşlik Kupası Futbol Turnuvasının finali gerçekleşti.

İlkokullar Arası Kardeşlik Kupasının Finali Oynandı
İlkokullar Arası Kardeşlik Kupasının Finali Oynandı
Bu içerik 295 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

4-18 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen turnuvaya merkeze bağlı 32 İlkokulundan öğrenciler katılım sağladı.

Turnuva 4 ayrı okulun halı sahasında oynanırken, öğrenciler il birincisi olmak için kıyasıya mücadele ettiler.

63 müsabakanın oynanmış olduğu bu turnuvaya yaklaşık 450 öğrenci katıldı. Kendi gruplarında ilk iki dereceyi elde eden okullar bir üst tura çıkarak hünerlerini sergileme şansı buldular.

Turnuvada, dereceye giren okullar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Demokrasi ilkokulu, Atatürk ilkokulu ve Birsen Esensoy ilkokulu oldu.
Bu turnuvada skordan daha önemli olan “centilmenlik” davranışları ön planda tutuldu.

Ayrıca ilk dört dereceyi elde eden okullara kupa, madalya, gol kralına, en centilmen takıma, en iyi kaleciye ve yeşil kart gören centilmen öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi.
Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, projenin de adından anlaşılacağı gibi turnuvanın kardeşlik havasında geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

"Bu turnuvada amaç ilkokullarda beden eğitimi öğretmeni olmamasından dolayı okullar arası resmi yarışmalar yapılmamaktadır. Bu amaçla ilkokullar arası futbol turnuvaları yaparak, erken yaşta spor kültürünü benimseme, galibiyet sevincini yaşama, mağlubiyeti kabullenebilme, modern çağın en popüler spor branşı olan futbol oyun kurallarını yaşayarak öğrenmesini sağlama, yetenekli çocukları tespit edip il ve ülke futboluna kazandırma, okullar arası ve öğrenciler arası kardeşlik, centilmenlik köprüleri oluşturarak çocukların sosyalleşmelerine olanak sunmaktır"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Adayı Kırmızı:
Başkan Adayı Kırmızı:"Adıyaman Hasret Kaldığı Hizmetlere Yeniden Kavuşacaktır"
AK Parti Teşkilatı
AK Parti Teşkilatı "Mahalle Buluşmaları" Aralıksız Devam Ediyor