Adıyaman’a 20 Yıl Önce 41 Milyonluk Yatırım Kazandıran Bozkurt, Seçim Startını Veriyor

Adıyaman’da 2 dönem Anavatan Partisinden 20 ve 21. dönem milletvekilliği yapan Mühendis-İşadamı Mahmut Bozkurt, yarın Adıyaman’a geliyor.

Adıyaman’a 20 Yıl Önce 41 Milyonluk Yatırım Kazandıran Bozkurt, Seçim Startını Veriyor
Adıyaman’a 20 Yıl Önce 41 Milyonluk Yatırım Kazandıran Bozkurt, Seçim Startını Veriyor
Bu içerik 2593 kez okundu.

İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın yıllardan beri yapılmayan yatırımlarının 20 yıl aradan sonra yapılmaya başlanacağını söyledi.

Mahmut Bozkurt önderliğindeki milletvekili adayları ile seçim çalışmalarının başladığını anımsatan Doğan, “Mahmut beyi anlatmamıza gerek yok. Sadece 22 Mayıs 1998’de yani 20 yıl önce tek kalemde açılışı yapılan yatırımların o zamanki değeri 41 milyon (Trilyon). Bu bile o zamanki hizmetleri anlatmaya yeter”dedi.

- ADIYAMAN’A HAVAALANINI KAZANDIRDI

Adıyaman Atatürk Havaalanını Mahmut Bozkurt’un kazandırdığını aktaran Bozkurt, “Memleketimizin makus talihini 20 yıl önce değiştirmişti. Türkiye’de birçok il’e uçak inemezken Mahmut bey, hem turizm, hem sanayi hem de gelişim için o dönemde büyük uğraşlar sonucu havaalanını memleketimize kazandırmıştır. Ne yazık ki 20 yıl geçmesine rağmen bugün Adıyaman’ın uçak bilet fiyatları Türkiye’nin en pahalı listesi arasında yer almıştır. İnşallah bizim dönemimizde bu sıkıntı bitecektir”ifadelerini kullandı.

- ATATÜRK BULVARI MAHMUT BEY ZAMANINDA DÜZENLENMİŞTİR

Atatürk Bulvarı şehir düzenlemesi projesinin Mahmut Bozkurt zamanında yapıldığına dikkat çeken Doğan, şöyle konuştu:

“Atatürk Bulvarı şehir düzenlemesi de halen kullandığımız şekli ile Mahmut bey tarafından hayata geçirilmiştir. Bu konuda Adıyaman halkı bu çalışmayı yakından bilmektedir. Halen kullandığımız bu bulvarın üzerine aynı kapasitede 20 yıl geçmesine rağmen bir yol yapılamamıştır. İnşallah bizim iktidarımız döneminde bu trafik yoğunluğu alternatif çalışmalarla son bulacaktır”

- ADIYAMAN, HİZMET İLE BÖLGENİN İNCİSİ OLMUŞTU

Adıyaman’ın o dönemde yapılan hizmetleri ile bölgenin incisi olduğunun altını çizen Doğan, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Mahmut Beyin çalışması sonucu açıldı. 20 yıl aradan sonra Kadın Doğum Hastanesini açtılar. Halen insanlarımız 21. yüzyılda gece 1’de sıra almak için kuyruğa giriyorlar. Yine Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi, Besni Belediye Otogarı ve Hal Pazarı gibi sayamayacağız onlarca yatırım sadece tek kalemde dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz tarafından açılmıştı. Bu yapılanlara baktığımızda Mahmut Beyin bundan sonra neler yapacağını anlatmaya gerek olmasa” diye konuştu.

- ADIYAMANLILARA DAVET

Adıyaman halkını yarın milletvekili karşılama törenine davet eden Doğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Yarın milletvekili adayımız Mahmut bey, Atatürk Havalanına gelecek. Saat 10.00’da parti binamızın önünden araçlar kalkacaktır. Tüm halkımızı karşılamaya davet ediyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Dağdeviren'in  Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Değerlendirmesi
Başkan Dağdeviren'in Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Değerlendirmesi
Köylü Kadınlar
Köylü Kadınlar "Sosyeteye" Yeni Moda Getirecek