TBMM Başkanvekili Aydın: "150 Yıllık Parlamenter Sistemin En Önemli Seçimini Yapıyoruz"

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 24 Haziran seçimlerinin 150 yıllık parlamenter sistemin en önemli seçimi olduğunu söyledi.

TBMM Başkanvekili Aydın:
TBMM Başkanvekili Aydın:
Bu içerik 437 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Memleketi Adıyaman'da seçim çalışmalarına katılan ve Kahta İlçe Başkanlığında partililer ile bir araya gelen TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığına geçişin ilk ve tek adımı olduğunu savundu.
Aydın, "24 Haziran seçiminin önemini şöyle anlattı:” Bu seçim 150 yıllık parlamenter sistemin en önemli seçimidir diyebiliriz. Çünkü Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığına geçişin ilk ve tek adımıdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsak, sistem o kadar doğru gider. Bu adımı ne kadar sağlam atarsak, bu gömleğin düğmesini ne kadar ilk iliklediğimizde doğru iliklersek sistem doğru gider. Bu sistemi Türk Halkının faydasına doğru kurmuş oluruz. Onun için emin olunuz 1876’da parlamenter sistem geliyor. Zaman zaman sekteye uğruyor. Abdülhamit’in başına gelenleri hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Arkasından kurtuluş mücadelesi veren 1. Meclis ve 10 yılda bir gelen darbelerin yaşandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. 15 Temmuzda bu parlamentonun nasıl F16’larla bombalandığını hepimiz gördük. Ama artık Türkiye eski Türkiye değil. Artık millet iradesine sahip çıkıyor. Artık milletin iradesi asıl oluyor. Artık söz de karar da millette oluyor. Millet iradesi karşısında yapılan bu tartışmalara canı pahasına direnç gösteriyor ve adeta darbecilere adeta darbe yapıyor. Bu çok önemliydi. Adeta kırılma noktasıydı"dedi.
Aydın, konuşmasının sonunda partililere seslenerek Kahta'da yüzde 90 oy beklediğini sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”