3 Bin 700 Kişi Okuma-Yazma Öğrendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK), okuma yazma bilmeyenler için bünyesinde açtığı kursla 3 bin 716 kişiye okuma yazma eğitimi verdi.

3 Bin 700 Kişi Okuma-Yazma Öğrendi
3 Bin 700 Kişi Okuma-Yazma Öğrendi
Bu içerik 278 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı “Okuma-Yazma Seferberliği” kampanyasına büyük katkı sağlayan GASMEK, yerli ve yabancı olmak üzere bugüne kadar toplamda 3 bin 716 vatandaşa Türkçe okuma yazma öğretti.

GASMEK şubelerinde okuma yazma öğrenmek isteyen yetişkinler için açtığı kurslara gelen vatandaşlar, 1 yıl içinde okuma yazma belgesini aldı. “Okuma-Yazma Seferberliği” ile okuma-yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefleyen GASMEK, aynı zamanda Suriyeli misafirlere de Türkçe eğitimi veriyor.

GASMEK’in açtığı okuma–yazma kursuna gelen Münevver Yavuz (64), 4 aydan buyana okuma–yazma kursuna geldiğini ifade ederek, “Hastaneye gittiğim zaman doktor sırası beklerken zorluk çekiyordum. Sıranın bana gelip gelmediğini bilemiyordum. Ama şimdi okuyabiliyorum. Hangi otobüse bineceğimi bilemiyordum. Ama şimdi kimseden yardım almadan hangi otobüse bineceğimi takip edebiliyorum” dedi.

Kursta hem Kuran’ı Kerim hem de okuma–yazma öğrendiğini belirten Fatma Bağcı ise, bu anlamda çok mutlu olduğunu söyledi. Çocukluğunda öğrenemediği okuma–yazmayı 50 yaşında öğrendiğini vurgulayan Bağcı, “İmzamı attığım için çok mutluyum” diyor.

Remziye Yılmaz (56) isimli kursiyer de, kursa kızı ve gelinin tavsiyesi üzerine geldiğini belirterek, “İlk önce çok endişem vardı. Ancak kursa başlayıp hocalarım ile tanışınca endişelerim gitti ve kursu sevmeye başladım. Şuanda güzel okuyorum güzel de yazıyorum. Katkısı olanlardan Allah razı olsun” değerlendirmesini yaptı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Dağdeviren'in  Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Değerlendirmesi
Başkan Dağdeviren'in Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Değerlendirmesi
Köylü Kadınlar
Köylü Kadınlar "Sosyeteye" Yeni Moda Getirecek