İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Projesi

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulunda yürütülmekte olan “Akademik Başarıyı Artırma ve Hafız Yetiştirme Programı” kapsamında yaz tatili döneminde yapılacak çalışmalar ile ilgili toplantı gerçekleşti.

İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Projesi
İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Projesi
Bu içerik 326 kez okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, başkanlığında yapılan toplantıya İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Osman Özbay, Okul Müdür Başyardımcısı Cebrail Esen, Müdür Yardımcısı Hüseyin Aktaş, İlçe Müftü Vekili Mehmet Ali Yetiş, Hafız Yetiştirme Projesinde görevli hafız Hacı Mehmet Karakuş, din görevlileri Hüseyin Düzdemir ve Mustafa Kandemir katıldı.

Hafız Adayı öğrencilerden istenilen verimin elde edilmesi için, öğrencilerin yaz aylarında da çalışmalarına devam etmesi gerektiğini söyleyen Hafız Hacı Mehmet Karakuş, bu proje kapsamında hafız yetiştireceklerini belirtti.

Besni İlçe Müftü vekili Mehmet Ali Yetiş ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği ilçe müftülüğünün de bu projede üstüne düşen görevi seve seve yapacaklarını söyledi.

Yaz aylarında öğrencilerin talimlerine devam etmesi için gerek barınma gerekse de iaşe konusunda projeye destek sunacaklarını ifade eden Yetiş, bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını vurguladı.

Hafızlık yetiştirmenin manevi boyutuna değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar’da “İlçemizin ihtiyaç duyduğu hafızların yetişmesi için elimizden geleni yapacağız. Okul idaremizin, hocalarımızın kıymetli emekleri ve öğrencilerimizin azimleri sayesinde İnşaallah öğrenci seviyemiz ve sayımız daha da yukarıya çıkacak. Besni bu konuda hak ettiği konuma kavuşacaktır. Emeği geçen İlçe Müftülüğümüze, Okul idaremize, öğretmenlerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”