Annesinin Boğduğu Zekiye'nin Kız Kardeşi, Devlet Korumasında

Adıyaman'da 4 ay önce hastanede gözlem altındayken ağlamasına öfkelendiği kızı Zekiye S.'yi (4) serum hortumuyla boğan Zeynep A.'nın doğurduğu kız bebeği, mahkeme kararıyla devlet korumasına alındı.

Annesinin Boğduğu Zekiye'nin Kız Kardeşi, Devlet Korumasında
Annesinin Boğduğu Zekiye'nin Kız Kardeşi, Devlet Korumasında
Bu içerik 329 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Mardin'de 3 yıl önce eşinden boşanıp Adıyaman Adliyesi'ne isteği üzerine tayin edilen memur Zeynep A., geçen 4 Şubat'ta rahatsızlanınca kaldığı yuvadan yüksek ateş ve kusma şikâyetleriyle Adıyaman Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne götürülen kızı Zekiye S.'yi ağladığı için sinirlenip serum hortumuyla boğdu.

Hemşire ve doktorların müdahalesine rağmen beyin ölümü gerçekleşen minik Zekiye, 42 gün sonra 19 Mart'ta yaşamsal fonksiyonları tükenince hayatını kaybetti.

Mardin'de toprağa verilen Zekiye S.'nin tutuklanarak Adıyaman Cezaevi'ne konulan annesi Zeynep A., geçen Salı günü doğum sancıları tutunca jandarma nezaretinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne götürüldü.
 Zeynep A., burada kız bebek dünyaya getirdi. Sağlıklı olarak dünyaya gelen bebek, mahkeme kararıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından devlet korumasına alındı.

Zekiye A. ise 48 saatin sonunda yeniden cezaevine götürüldü.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Dağdeviren'in  Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Değerlendirmesi
Başkan Dağdeviren'in Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Değerlendirmesi
Köylü Kadınlar
Köylü Kadınlar "Sosyeteye" Yeni Moda Getirecek