Koruyucu Aileler, İftar Yemeğinde Buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Adıyaman’daki Koruyucu Aileleri ve Koruyucu Aile başvurusunda bulunup sıra bekleyen aileleri iftarda buluşturdu.

Koruyucu Aileler, İftar Yemeğinde Buluştu
Koruyucu Aileler, İftar Yemeğinde Buluştu
Bu içerik 291 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!
Türkiye Petrolleri sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Vali Yardımcıları Ayhan Akpay, Yasin Yunak, Adem Kaya, Emniyet Müdür yardımcısı İbrahim Kaba,, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birinci Hukuk müşaviri Murat Altuğ, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, TPAO Bölge Müdürü Himmet Aslandere,Koruyucu aileler, Koruyucu Aile olmak için başvuruda bulunup sıra bekleyen aileler ve çocuklar katıldı.
İftar yemeğinde bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Fehmi Çelik, “Hepinize bu güzel iftar programımızı iftar programına çevirdiğiniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyor, hoş geldiniz diyorum. Söz konusu çocuk olunca herkesin yüreği bir başka atar ama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yüreği inanın bir başka atar. Neden mi? Çünkü söz konusu çocuk, kadın, yaşlı, engelli ve toplum hizmeti deyince Allah’a şükür her şeyi seferber eden bir bakanlığımız var. Ve gerçekten sosyal devlet anlayışının gereği olarak aile kavramını ve ailenin devamı olan çocuklarımıza verdiği önemi bir bakanlık kurarak taçlandıran başka bir devlet yoktur. Bakanlığımız her geçen gün aileye ve geleceğimizin teminat olan çocuklarımıza en iyi hizmet modelini, en iyi hizmet türünü sunmak için sürekli bir değişim, dönüşüm içerisinde, sürekli bir ARGE içerisindedir. Ancak biz hangi hizmet modelini, hangi hizmet türünü geliştirirsek geliştirelim, siz saygıdeğer koruyucu ailelerin sunduğu ortamı emin olun sağlayamayız"dedi.
Çelik, “Bakanlık olarak çocuklarımıza en iyi ortamı sağlamak için hakikaten bir seferberlik içerisindeyiz ama hiçbir eğitim ortamı, hiçbir yetiştirme ortamı, hiçbir sosyal ortam, aile ortamının vereceği şefkati, vereceği sıcaklığı, vereceği güveni takdir edersiniz ki veremez. Çünkü sıcak aile ortamlarında kalan çocuklarımızın ruhsal, ahlaki ve akademik açıdan daha başarılı olduklarını gözlemlememiz, bu hizmet modelinin önemini ortaya koymaktadır. İşte sizler bu kutsal görevi yerine getirerek, çocuklarımıza sıcak aile ortamını sağlayarak, toplumun adeta sessiz kahramanlarısınız. Adıyaman özelinde ise 14 koruyucu ailemizin yanında 22 çocuğumuz sıcak aile ortamı ile buluşma fırsatı bulmuştur. Ayrıca 7 ailemizin daha müracaatı alınmış ve bu çocuklarımızın ailelerimize kavuşmaları için işlemlerimiz devam etmektedir. Saygıdeğer koruyucu ailelerimiz; Rabbim sizlerden razı olsun, Rabbim sizlerin sayısını artırsın. Sizler çok hayırlı ve ulvi bir görevi üstlenmiş bulunmaktasınız. Önümüzdeki dönemlerde bakım koruma tedbiri uyguladığımız bütün çocuklarımızın siz saygıdeğer aileler gibi ailelerinin olmasını temenni ediyorum. Bu güzel organizasyonda bir araya gelmemizde emeği geçen başta Sayın valim Nurullah Naci Kalkancı beyefendi olmak üzere, iftar programımızın mihmandarı Belediye Başkanımız Sayın Fehmi Hüsrev Kutlu beye, birçok organizasyonda yanımızda yer alarak bizleri onurlandıran İl protokolümüzün değerli hanımefendilerine ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor, saygılar sunuyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.”diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediyesi Yaya Geçidi Çizgilerini Yeniledi
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”
Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç:“İlimizin Millet Bahçesi Özlemini Gidereceğiz”