“Kurban Yakalama Timi” Tatbikat Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kaçabilecek kurbanlık hayvanları yakalamak için özel tim oluşturdu. Tim ekibi Hayvanat Bahçesi içinde bir tatbikat yaptı.

“Kurban Yakalama Timi” Tatbikat Yaptı
“Kurban Yakalama Timi” Tatbikat Yaptı
Bu içerik 234 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için aralarında veterinerlerin de bulunduğu özel bir tim kuruldu. 
Bayram süresince hizmet verecek olan özel tim, kaçan ve iğne ile uyuşturulacak kurbanı yakalayarak sahiplerine teslim edecek.
Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, Hayvanat Bahçesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlık yakalama timi kurduklarını söyledi. 20 personel ve 5 araçtan oluşan timin yaklaşık 1 aydır çalıştığını ifade eden Özsöyler, “Bayram boyunca kaçan hayvanları yakalama halatıyla ya da anestezi iğnesiyle, bayıltarak tekrar sahiplerine teslim edeceğiz. Bununla birlikte vatandaşların daha huzurlu, daha güvenli bir bayram geçirmelerini sağlayacağız. Bugün burada ekiplerimiz drone ile de desetek aldılar. Vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirmeleri için tüm tedbirlerimizi alıyoruz” diye konuştu. 

- BAYRAM SÜRESİNCE VETERİNERLER HİZMET VERECEK
Ayrıca bayram süresince veterinerlerin de hizmet vereceğini bildiren Özsöyler, “Veteriner hekimlerimiz aynı zamanda kesilen etlerin istenirse kontrolünü de yapacaklar. Ancak vatandaşların eti buraya getirmeleri gerekiyor” dedi. 
Vatandaşlar arife günü dahil bayram sonuna kadar “ALO 153” hattından görevli ekibe ulaşabilecek. Ekip, talepler doğrultusunda vatandaşlara yardımcı olacak. 
Özsöyler, “Ayrıca hayvanat bahçemizde bayram boyunca veteriner hekim görev yapacak. Kesilen hayvanın etinden şüphe eden vatandaşlarımız hayvanı buraya getirerek veterinerimize gösterecek ve etinin sağlıklı olup olmadığını öğrenebilecek” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
�°LG�°N�°Z�° ��EKEB�°L�°R X
Minik Gazeteciler İlk Röportajlarını Başkan Kılınç ile Yaptı
Minik Gazeteciler İlk Röportajlarını Başkan Kılınç ile Yaptı
Meteorolojiden Adıyaman ve Bölgede Kuvvetli Yağış Uyarısı
Meteorolojiden Adıyaman ve Bölgede Kuvvetli Yağış Uyarısı
paykwik paykasa