Yüksekte Çalışmanın Kurallarını Öğrendiler

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş’den personeline yüksekte çalışma eğitimi verildi.

Yüksekte Çalışmanın Kurallarını Öğrendiler
Yüksekte Çalışmanın Kurallarını Öğrendiler
Bu içerik 305 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş, iş güvenliğinin insan hayatında önemi kapsamında bünyesinde çalışan personeline ‘’Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi’ verdi. 
12 kişiden oluşan guruplar halinde 5 ekibin yer aldığı 6 günlük eğitim seminerinde, özellikle metrelerce yükseklikte çalışan personelin; güneşli, rüzgarlı ve yağışlı havalarda nasıl davranmaları konusunda bilgiler verildi. 
Kente kesintisiz elektrik için 24 saat görev alan personelin zorlu çalışma alanlarında can güvenliğini koruma adına düzenli güvenlik eğitim seminerleri düzenleyen bu eğitimlerin Eylül ayında devam edeceğini belirten AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., bu duyarlılığı sayesinde emsal şirketlere örnek gösteriliyor.  
Güvenlik eğitimlerinde alanında uzman kişiler tarafından AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş personeline; Yüksekte güvenli çalışma kuralları, düşmeden korunmanın yöntemleri, merdivenle güvenli erişim ve çalışma, sepetli araçlarda güvenli çalışma, ağaç direk güvenli tırmanış, beton direk-merdiven güvenli tırmanış, kafes direk güvenli tırmanış, kazazede müdahale uygulamaları, emniyet sistemleri içinde yüksekte güvenli çalışma pozisyonları konuları hem teorik hem pratikte uygulamalı olarak gösteriliyor. Güvenlik eğitimleri sayesinde görev bölgelerinde daha rahat ve huzurlu çalıştıklarını kaydeden AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş personeli, şirket yetkililerine çalışanlarına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, bu sayede her yeni gün bilgilerini taze tutuklarını söylediler.

- TEHLİKELİ İŞLERDE HİÇ KİMSENİN ZARAR GÖRMESİNİ İSTEMİYORUZ
Uygulama eğitimlerinde zaman zaman bulunan ve çalışanlara destek veren  AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz ise "Özveri ile başlanan ve başarı ile sonuçlanan eğitimler sayesinde sahada çalışan personellerimizin işlerini daha profesyonelce yapacağını düşünüyoruz. Yüksek tehlikeli sınıfta yer alan işlerden olan, direkte çalışma işi zor ve bilgi ile özveri gereken biri iştir, bu tehlikeli işte hiç kimsenin zarar görmesini istemiyoruz.  Bu anlamda sağladığımız eğitimler başta olmak üzere, üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Temennimiz bu eğitimin faydalı olması arkadaşlarımızın bundan sonraki çalışmalarında hem bedenen hem fikren iş kazalarına hazırlıklı olmasını sağlamak’’ dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 Aylık Bebeği Cami Avlusuna Bıraktılar
2 Aylık Bebeği Cami Avlusuna Bıraktılar
Gölbaşı'nda Trafik Kazası: 1 Yaralı
Gölbaşı'nda Trafik Kazası: 1 Yaralı