“Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim” Uygulaması

İçişleri Bakanlığının ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını azaltmak amacıyla “Bu bayram ben de trafik polisiyim. Hatalı sürücüye kırmızı düdük” kampanyası kapsamında Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan uygulamalar sırasında çocuklara kırmızı düdük, tişört ve şapka dağıtıldı

“Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim” Uygulaması
“Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim” Uygulaması
Haberin galerisi için tıklayın!

Uygulamada kampanya ile ilgili açıklama yapan Trafik Denetleme Şube Müdürü Osman Kolay,“İçişleri Bakanlığımızın ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını azaltmak amacıyla ve Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük sloganıyla 14.08.2018 tarihinde başlatmış olduğu kampanyanın ilimizde de en üst seviyede fayda sağlaması amacıyla gece gündüz devam eden denetlemelerimiz sırasında çocuklarımıza kırmızı düdük, tişört ve şapka vererek büyüklerinin araç kullanırken hatasını gördüklerinde düdük çalmak suretiyle onları uyarmalarını istiyoruz. Çocuklarımıza güveniyoruz, geleceğimize güveniyoruz. Onların sorumluluk duygularının büyüklerin yapacağı trafik ihlallerini engellemede oldukça etkili olacağını düşünüyoruz. Ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının en büyük sebeplerinin aşırı hız, emniyet kemeri kullanmama ve seyir halinde iken cep telefonu ile konuşma olduğunu unutmadan bayram sebebiyle seyahat edecek tüm vatandaşlarımızın gidecekleri yere hayırlısı ile ulaşmalarını diliyorum. Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını şimdiden kutlar, kazasız yolculuklar dileriz” dedi.

Kampanyanın Adıyamanlı vatandaşlar tarafından yoğun ilgiliyle karşılandığı gözlenirken, kırmızı düdük, tişört ve şapka alan çocuklar “Bu bayram ben de trafik polisiyim” diyerek, polislere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman’da 23 Nisan Coşkusu Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Adıyaman’da 23 Nisan Coşkusu Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Kahta’da 23 Nisan Coşkusu
Kahta’da 23 Nisan Coşkusu