Trafikte “Kırmızı Düdük” Uygulaması Adıyaman’da Başladı

Vatandaşların Kurban Bayramı tatili süresince seyahatlerini daha güvenli bir şekilde yapmalarını sağlamak ve trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla İçişleri Bakanlığının talimatıyla 81 ilde hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi uygulanmasına Adıyaman’daki tüm uygulama noktalarında başlandı.

Trafikte “Kırmızı Düdük” Uygulaması Adıyaman’da Başladı
Trafikte “Kırmızı Düdük” Uygulaması Adıyaman’da Başladı
Bu içerik 679 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

 Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Kurban Bayramı tatilinde sürücülerin güvenli yolculuk yapmasına katkıda bulunmak için başlatılan “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” uygulamasını Adıyaman’da başlattı. 
Vali Nurullah Naci Kalkancı, İl Emniyet Müdürü Metin Alper’le birlikte Adıyaman merkeze bağlı Hasancık Köyü yolu üzerinde bulunan Polis Uygulama noktasını denetleyerek, bizzat uygulamalara katılıp durdurulan araçların içindeki çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka verirken, otomobil şoförlerine de “Kırmızı Düdük “projesi hakkında bilgilerin yer aldığı broşürler dağıttı, sürücülerin ve çocukların bayramını kutladı.  
Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşların Bayram tatili süresince seyahatlerini daha güvenli bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla karayollarında gerekli emniyet tedbirlerini aldıklarına işaret eden Vali Kalkancı, şunları kaydetti:

“Kurban Bayramında yollarda oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla 81 ilimizde “Bu Bayram Bende Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi başlatıldı. Bu proje ile hedeflenen çocuklarımızın aileleri üzerindeki yaptırım gücünden yararlanarak aile fertlerimizi ve tüm vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya teşvik etmek ve bu şekilde toplumda bir farkındalık yaratarak, trafik kazalarını azaltmaktır. Ümit ediyorum ki bu proje sayesinde meydana gelen kazalar bir nebze de olsa azalacaktır. Jandarma ve Polis trafik ekiplerimiz Adıyaman’da trafik yoğunluğunun olduğu noktalarda uygulamalara başladı. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor, kazasız ve belasız nice bayramlar geçirmelerini diliyorum”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman’da 23 Nisan Coşkusu Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Adıyaman’da 23 Nisan Coşkusu Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Kahta’da 23 Nisan Coşkusu
Kahta’da 23 Nisan Coşkusu