İYİ Partili Özbay: "Besni’ye Yatırımın Artması Gerekiyor"

24 Haziran’da yapılan seçimlerde İYİ Partiden aday olan Abdurrahman Erol Özbay, yatırımlar konusunda açıklamada bulundu.

 İYİ Partili Özbay:
 İYİ Partili Özbay:
Bu içerik 577 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Özbay, sulama konusunda Adıyaman suyunun şehir dışında her yere aktarıldığını vurgularken, Besni’ye yatırımın sadece Erdemoğlu Ailesi tarafından yapıldığını, farklı firmalarında yatırım yapması gerektiğine değindi.

Adıyaman'a biran önce sulu tarımın gelmesi gerektiğinin altını çizen Özbay, “Adıyaman’ın suyuyla Harran Ovası, Mardin Ovası sulanabiliyor ama Adıyaman Ovası sulanamıyor. Yani böyle bir yatırım yok. Adıyaman'da yok. Şanlıurfa'da var, Mardin'de var ama Adıyaman'da yok. Şimdi Erdemoğlu ailesi Besni’nin neredeyse temel direği gibi her konuda köylerimizde basının görmediği yerlerde de çok büyük yatırımlar yapıyorlar. Kimin ihtiyacı varsa hepsine ön ayak oluyorlar, ellerinde gelen her şeyi yapıyorlar, bunun yanında daha değişik arkadaşlarımızda var. Bizim Besni’yi kollayan, koruyan iş adamlarımız var dışarda. Gaziantep’te olsun, Uşak'ta olsun, İstanbul’da olsun, ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ama Besni’de bir Merinos’un dışında doğru düzgün çalışan bir şeyimiz yok. Organize sanayi bölgemiz var ama bir tek Merinosumuz var. Doğru dürüst çalışan, bunun yanına daha değişik firmaların gelmesi gerekir. Merinos'a yardımcı olması için gereken şeyler var, yan ürünler üreten firmalar olması gerekir. Bunların çeşitlendirilmesi lazım, buna da yerel yöneticilerin, ondan sonra milletvekillerin ön ayak olmaları lazım, önlerinin açmaları lazım, zorlukları kolaylaştırmak lazım, bürokratik engelleri ortadan kaldırmak lazım, gelmeyi düşünen, gelmek isteyen insanlar oluyor. Ama yer gösteremiyor, organizede bir sürü yerimiz var. Maalesef parsellenmiş, zamanın siyasetçileri tarafından eşe, dosta paylaştırılmış, şu anda herhangi bir yatırımda yok. Ama yer işgal ediyorlar, boş boş yer işgal ediyorlar.” dedi.

-AK PARTİYE ALTERNATİF OLMAK İSTİYORUZ

Parti olarak Ak Partiye alternatif olmak istediklerini aktaran Özbay, şunları kaydetti:

"Boşuna mevcut iktidardan insanlar beklediklerini bulamadıkları için yeni bir arayışlara girecekler. Girmeleri de lazım, bu konuda biz ne yaparız, ne ederiz, bu çalışmalar içerisindeyiz. Zaten en iyisini bulup yapmayı düşünüyoruz. Ak Partiye alternatif olmak istiyoruz. Besni’de kiminin iktidardan bir korkusu var, yani oğlum çalışıyor, kızım çalışıyor. Bu ne derler, ne yaparlar, ne ederler, akıbeti ne olur, bir korkusu var. Yani iktidardan da bir umduğunu bulamayan insan sayısı fazla, Türkiye genelinde öyle gerçek sadece Besni'de değil, yani Adıyaman’da Besni’de değil ama Türkiye genelinde iktidardan umduğunu bulamayan bir kocaman bir topluluk var. Besni’de İYİ parti olarak iddialı bir parti olacağız, inşallah mümkün olanına en iyisini yapacağız, yani kazanmak için elimizden geleni yapacağızİ inşallah kazanırız” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
�°LG�°N�°Z�° ��EKEB�°L�°R X
Başkan Dağtekin'den 'Berat Kandili' Mesaj
Başkan Dağtekin'den 'Berat Kandili' Mesaj
Köy Okulunda Selfie Projesi
Köy Okulunda Selfie Projesi
paykwik paykasa