Diyarbakır'da Güvenlik Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında Diyarbakır'da 9 ilin Valisi, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının katılımıyla "Bölge Güvenlik Toplantısı” gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da Güvenlik Toplantısı Yapıldı
Diyarbakır'da Güvenlik Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 201 kez okundu.

Toplantıya Bakan Soylu’nun yanı sıra Bakan Yardımcıları Sayın Muhterem İnce ve Mehmet Ersoy, Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, İller İdaresi Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Adıyaman, Batman, Bingöl, Elazığ, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Tunceli Valilileri, Bölge Jandarma Komutanları, İl Jandarma Komutanları ve İl Emniyet Müdürleri katıldı.

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Saygıdeğer Bakanım, değerli Bakan Yardımcılarım, Jandarma Genel Komutanımız, Emniyet Genel Müdürümüz, değerli Vali meslektaşlarım, Jandarma Bölge Komutanlarımız, il Jandarma Komutanlarımız, il Emniyet Müdürlerimiz ve Diyarbakır ilçe Kaymakam, Emniyet ve Jandarma Komutanlarımız. Bugün değerli Bakanımızın teşrifleriyle, Diyarbakır'da, Bölge Güvenlik Toplantısına ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisinde, başta saygıdeğer Bakanım olmak üzere, katılan tüm konuklarımıza, ilimiz, şahsım ve tüm Diyarbakırlılar adına hoşgeldiniz diyorum. Toplantımızın ilimiz ve ülkemiz adına olumlu, anlamlı ve hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Ülkemizin genelinde sağlanan huzur ve güven ortamı bağlamında, Diyarbakır ve bölgemizde de Sayın Bakanımızın liderliği ile yürütülen terörle mücadele perspektifinde, hamdolsun, bugün güvenli ve huzurlu bir iklimdeyiz. Her açıdan devletin gücünün hissedildiği, bu anlamda bütün kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde çok güçlü bir şekilde, terör başta olmak üzere, bütün hukuk dışı suç ve oluşumlara karşı büyük bir başarı sergilediğimiz dönemdeyiz. Sayın Bakanımızın liderliğinde ve öncülüğünde devam eden bu mücadelede bugünkü toplantımızın da önemli bir katkı sağlayacağına da inancımı belirtiyor, toplantının Diyarbakır'da gerçekleşmesine dönük talimatları ve iradeleri için Sayın Bakanımıza ayrıca teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Vali Güzeloğlu’nun konuşmasından sonra toplantı basına kapalı olarak sürdürüldü. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun moderatörlüğünde devam eden toplantıda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumların ardından genel bir değerlendirme ile toplantı sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
�°LG�°N�°Z�° ��EKEB�°L�°R X
Başkan Dağtekin'den 'Berat Kandili' Mesaj
Başkan Dağtekin'den 'Berat Kandili' Mesaj
Köy Okulunda Selfie Projesi
Köy Okulunda Selfie Projesi
paykwik paykasa