Advert

Eğitimci-Hukukçu Bakır'dan Öğrenci Servisi Uyarısı

Adıyaman Simya Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci-Avukat Bülent Bakır, okulların açılması sonrası ailelerin en çok endişelendiği konular olan okul içi güvenlik ve servis şoförleri konusunda açıklama yaptı.

Eğitimci-Hukukçu Bakır'dan Öğrenci Servisi Uyarısı
Eğitimci-Hukukçu Bakır'dan Öğrenci Servisi Uyarısı
Bu içerik 1126 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Eğitimci Bakır, çalıştıkları servis firmalarının çalışanlarının tüm bilgilerini kontrol ettiklerini bildirdi.

Simya Koleji olarak çalıştıkları servis şirketinin bütün çalışanlarının bilgilerini ve onlarla ilgili belli standartlarının olduğunu aktaran Bakır, "Belli bir öğrenci bindirme standardımız var. Yani hukuk dışında, kanundaki yönetmelikteki zorunluluklar dışında, bizim kendi anlaştığımız yaptırımlarımız var. Biz bunları zaten kendimiz de takip ediyoruz. Ama daha da önemlisi gerçekten bu konuya çok ciddi anlamda sezon başladığında emniyet te çok ciddi el atıyor. Elinden geldiğince emniyet birimi de servislere ve servis şoförlere kurallara uymaları için her türlü uyarıları yapıyorlar. Yani o yüzden buradan emniyet teşkilatına teşekkür ediyoruz. Geçen yıl servisçilerin hiçbirinde sorun çıkmadı. Bu yılda çıkmayacağını, gerekli önlemlerin alınabiliceğini düşünüyorum.” dedi.

-Adıyaman Emniyetine Teşekkür Ediyoruz

Bakır, okul ve öğrenci güvenliğinin ülkede bakanlıklar tarafından üzerinde durulan bir konu olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Zaten servisle dediğim gibi biz gerekli önlemleri alıyoruz, emniyet birimleri alıyor. Ayrıca bu işe çok önem veren İçişleri Bakanı da, Milli Eğitim Bakanı da ciddi önem veriyor. Adıyaman’da da yine Emniyet Müdürlüğümüzün de bilgisi kontrolünde her okula belli zamanlarda polis memur arkadaşlarımız gidiyorlar. Herhangi bir sıkıntı var mı? Yok mu? Okulla ilgili gerçekten okulun ciddi ciddi bütün sorunlarına eğiliyorlar.  O çocukları televizyonlarda izliyoruz, yok uyuşturucudur, yok bir sürü kötü alışkanlıklar ediniyorlar. Ama emniyet birimimiz sağ olsun gerekli hassasiyeti gösteriyor. Adıyaman emniyetine teşekkür ediyoruz. Her ay düzenli olarak kurumlarımıza polis memurları gidiyor ve o okullarla ilgili bilgiler alıyorlar, gerekli önlemlerin hepsi alınıyor.” 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada