Advert

Adıyaman’da Çocuk Tacizlerine Tepki

Adıyaman’da Ağrı’da öldürülen Leyla Aydemir ve Ankara Polatlıda öldürülen Eylül Yağlıkara için basın açıklaması yapıldı.

Adıyaman’da Çocuk Tacizlerine Tepki
Adıyaman’da Çocuk Tacizlerine Tepki
Bu içerik 755 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Demokrasi parkı önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde pankartlar ve sloganlar atarak çocuk tacizlerine tepki gösterdi.

Toplanan grup adına açıklama yapan Dilek Süslü, “Çocuğun olduğu her alan da öncelik çocuğun yararıdır. Hedef çocuk istismarının önlenmesi olmalıdır. Bu nedenle çocuk istismarının hiçbir mazereti ve gerekçesi olamaz. Toplumun tamamı ve çocuklar çocuk istismarına karşı bilinçlendirilmeli, çocukla çalışan kişi ve kurumların denetimi son derece sıkı ve düzenli bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Bu alan da çalışan kurumların uzmanlarca düşünce ve inanç ayrımı yapmaksızın objektif denetiminin yapılması zorunludur. Çocukla çalışan kişilerin öncesinde çocuklara zarar verip vermediği araştırılmalı, çocuklarla uzman kişilerin çalıştırılması sağlanmalı, sivil toplum kuruluşları ve meslek kuruluşları tarafından bağımsız denetim sağlanmalıdır. Mağdurların tedavisi ve destek hizmetleri ile sorun alanlarının tespiti konusunda raporlama ve izlemenin önemini de belirtmek isteriz.

Ülkemizdeki çocukluk çağında istismar ve ihmal olaylarının yaygınlığına ilişkin toplumsal tarama çalışmalarının sayısının az olduğu ve bunun nedeninin ise olayın belirlenmesinin zorluğu ve rapor edilmesindeki yetersizliklerden kaynaklandığı düşünülmektedir” dedi.

Yapılan açıklama ardından toplanan grup dağıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobili Çöken Yola Düşen Sürücü Şok Geçirdi
Otomobili Çöken Yola Düşen Sürücü Şok Geçirdi
Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın İşsizlik Ortalamasını Açıkladı
Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın İşsizlik Ortalamasını Açıkladı