İyilik Senin Kanında Var

Sağlık- Der Genel Merkezi ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği tüm Türkiye genelinde, “İyilik Senin Kanında Var” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenleniyor.

İyilik Senin Kanında Var
İyilik Senin Kanında Var
Bu içerik 351 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sağlık-Der Adıyaman Şubesi’de bu kapsamda Adıyaman'da kan bağışı gerçekleştirdi.

Sağlık-Der Şube Başkanı Abdulkadir Bozan kan bağışına ilişkin şunları söyledi; “‘İyilik senin kanında var' sloganıyla, derneğimizin öncülüğünde tüm Türkiye'de kan bağışı yapılıyor. Kan bağışını teşvik etmeye, toplumda bir farkındalık oluşturmaya ve insanımızın kan ihtiyacına katkıda bulunmaya yönelik bir projedir bu. Kan sürekli olan bir ihtiyaçtır, ihtiyacı olan hastalara, vatandaşlarımıza destek olmak, katkıda bulunmak sağlık anlamında yardımında bulunmak amacıyla biz de Adıyaman'da bu etkinliği gerçekleştirdik.” dedi.

-Bu Bir İyilik Hareketidir

Sağlık Der’in başlattığı bu kampanyanın bir iyilik hareketi olduğunu bu iyilik hareketine tüm sağlık mensuplarını ve tüm vatandaşları destek olmaya beklediklerini kaydeden Başkan Bozan şöyle devam etti; “Sağlık sektörü zaten insanlara yardım etme, iyilik etme ve hayır işleme imkanı ve potansiyeli yüksek olan bir alan. İnşallah bu vesileyle tüm Sağlık çalışanlarımızın bu potansiyellerini ortaya çıkarma ve harekete geçirme ortamını sağlamış oluruz. Tüm Sağlık mensuplarımızı ve tüm halkımızı kan bağışı konusunda duyarlılık gösterip, en azında yılda 1 defa mutlaka kan vermeye davet ediyoruz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahta'da KYK Yurdu İnşaatında Sona Doğru Yaklaşılıyor
Kahta'da KYK Yurdu İnşaatında Sona Doğru Yaklaşılıyor
Adıyaman'da Galatasaray Taraftarlarından Şampiyonluk Kutlaması
Adıyaman'da Galatasaray Taraftarlarından Şampiyonluk Kutlaması