Kaymakam Aksoy Aile Destek Merkezi’ni İnceledi

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, ilçede açılması planlanan Aile Destek Merkezi'nde (ADEM) incelemelerde bulundu.

Kaymakam Aksoy Aile Destek Merkezi’ni İnceledi
Kaymakam Aksoy Aile Destek Merkezi’ni İnceledi Redaktör
Bu içerik 76 kez okundu.

İnceleme esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, S.H.M Müdürü Arif Özdemir, Şube Müdürü Müslüm Ayaz, Şube Müdürü Ali Durmaz, S.Y.D.V. Başkanı Yaşar Gültekin hazır bulundular.

Hürriyet ve Fatih Mahallelerinin ortak kullanımlarına uygun bir şekilde konumlandırılan Aile Destek Merkezi, Hürriyet Mahallesi'nde yeni bir binanın ilk iki katı olarak projelendi. İlçelerde Halk Eğitim Müdürlüklerindeki tecrübelerinin mahallelerin içine kadar getirildiği Aile Destek Merkezlerinin, Gölbaşı ADEM'in açılması ile Adıyaman'da ilk defa Gölbaşı'nda uygulanmış ve hayata geçirilmiş olacak.

İlk kat kadınlar için sosyal alan, spor odası, çocuk eğlence salonu, ikinci katta ise özellikle ilk etapta başlayacak çocuk bakım kursu, yaşlı bakım kursu, ahşap çini boyama, pasta ve aşçılık kursları gibi çeşitli kursların verileceği alanlar olarak belirlendi.

 Aile Destek Merkezi olarak kullanılacak binanın açılışı için son hazırlıkların tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Kaymakam Aksoy, hızla kadınlara ve çocuklara hizmet edecek bir sosyal alan olarak planladıklarını bu tesisin faaliyete geçmesini ve alınan başarıya göre ilçenin diğer mahallerinde de açılmasına çaba sarf edeceklerini ifade ettiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin Kömür Belde Belediye Başkan Adayı Açıklandı
CHP'nin Kömür Belde Belediye Başkan Adayı Açıklandı
Eski Belediye Başkanı Kırmızı, AK Parti'den İstifa Etti
Eski Belediye Başkanı Kırmızı, AK Parti'den İstifa Etti