Advert

CHP’liler, Üniversiteli Öğrencilerin Vefat Ettiği Yere Karanfil Bıraktı

CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş ve parti yöneticileri, Altınşehir mahallesinde bulunan bulvar yolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 2 üniversite öğrencisi için kaza yerine giderek karanfil bırakarak basın açıklaması yaptı.

CHP’liler, Üniversiteli Öğrencilerin Vefat Ettiği Yere Karanfil Bıraktı
CHP’liler, Üniversiteli Öğrencilerin Vefat Ettiği Yere Karanfil Bıraktı Redaktör
Bu içerik 1903 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP İl Başkanı Deniz Çakmak yaptığı açıklamada,"Bu gün ne yazık ki ilimize okumaya gelen kardeşlerimizin acısını paylaşmaya geldik. Daha kaç can yok olacak, Daha kaç ana ağlayacak, Trafik can almadı Adıyaman’ı yöneten siz yönetici ve bilinçsiz yapılaşmanız ve yönetmeyi bilmeyişiniz can aldı. Annesinin öpmeye bile kıyamadığı Denizli’li Elif Dağdelen ve Adıyamanlı Kardeşimiz Emine Şevval ne yazık ki hayatını kaybetti. şu anda bulunduğumuz nokta Adıyaman üniversitesi ve Altın şehir mahallemizi bölen Adıyaman’ımızım Ana yolu olan ve yaklaşık 15 bin kişinin yaşam alanına gidiş geliş için kullandığı trafiğinin yoğun bu olduğu bölgede. Ne bir alt geçit ne üst geçit nede yaya geçidi ve nede sinyalizasyon sistemi yok 

-"ÜST GEÇİT YAPMAK MÜMKÜN"
Adıyaman’ımızın Ana yolu olan baştanbaşa 15 km ve Adıyaman’ın tamamını ikiye bölen bu yolda yaya geçişini sağlamak için yeni keşiflere ihtiyaç yok. Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi ana yollarda, halk dilinde battı çıktı olarak bilinen trafiği rahatlatacak ve yaya geçişlerinde kullanabileceği alt ve üst geçitler yapmak mümkünken neden ve neyi beklenmektedir"açıklaması yaptı. 
Çakmak,"Bakınız daha öncede bu bölgede kaybettiğimiz canımız oldu ancak ne Adıyaman belediyesi, ne valilik ve nede Emniyet önlem almadı önlem almak bir yana adeta içimizi acıtmış ve ölüme davetiye çıkartmıştır. Biz Cumhuriyet halk partisi teşkilatı olarak bu olayın takipçisi olacağız. Gençliğini yaşamadan Elim Bir trafik kazası sonucu Yaşamını Kaybeden Elif Dağdelen’e ve Emine Şevval kardeşlerimize yüce Allahtan rahmet Acılı Ailesine başsağlığı diliyorum. Hepimizin Başı sağ olsun" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı