Advert

CHP İl Başkanı Çakmak: "Yaylakonak Kimsenin Emir Eri Değildir"

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak,Yaylakonak Belde Belediye Başkanı Hasan Karakaya'nın CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçmesine ilişkin açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Çakmak:
CHP İl Başkanı Çakmak: Redaktör
Bu içerik 1891 kez okundu.

CHP Adıyaman İl Başkanı Mimar Deniz Çakmak, Yaylakonak Belediye Başkanı Hasan Karakaya'nın AK Parti'ye geçmesine ilişkin açıklama yaptı.

Yaylakonak halkının cumhuriyete ve değerlerine, sosyal demokrasiye, Atatürk ilkelerine bağlı olduğunu vurgulayan Çakmak,"Yaylakonak onurlu insanların yaşadığı aydınlık bir beldemizidir." dedi.

-"HASAN KARAKAYA'YA TEPKİ"

CHP'den istifa ederek AK Parti rozetini takan Yaylakonak Belediye Başkanı Hasan Karakaya'nın CHP'ye adaylık müracatında bulunduğunu vurgulayan Çakmak şöyle devam etti:

"Genel merkezimizin görev vermemesi üzerine partimizden istifa ederek AKP'ye geçmiştir. Genel merkezimizin takdiri ile Yaylakonak belde belediye başkanı adaylığına jeoloji mühendisi Abuzer Aydın aday gösterilmiştir. Genel merkezimiz kamuoyu araştırmaları, örgüt görüşleri ve diğer birtakım kriterler sonucu bu kararı vermiştir. Koltuk hırsına yenik düşen kişi daha önce kendisine oy veren Yaylakonak halkının iradesini şahsi menfaatleri için hiçe saymış ve tercihini yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir dağdır. Bir dağdan bir serçenin uçmuş olması dağdan bir şey eksiltmez. Daha öncede aynı şekilde gidişlere tanık olduk ancak CHP dimdik ayaktadır. Partimiz halkımıza hizmet etmeye devam edecektir.Şahıs yaptığı açıklamada hizmet getirmek için AK Parti'yi seçtiğini ifade etmiştir. Şahsın hangi gerekçe ile gittiği tüm kamuoyunun takdirindedir. İktidar partisine geçişlerin hangi gerekçe ile yapıldığı tüm halkımız tarafından bilinmektedir."

-"AK PARTİ İL BAŞKANI DAĞTEKİN'E TEPKİ"

Balyan halkının tarihsel süreçte onuruna sahip çıktığı, bundan sonrada aynı şekilde zamanı ve vakti geldiğinde gereğini yapacağını dile getiren Çakmak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Balyan Halkı kimsenin emir eri değildir. Halk özgür iradesi ile en doğru kararı verecektir. En doğru değerlendirmeyi onurlu, şerefli namuslu balyan halkı yapacaktır. Unutulmamalıdır ki Yaylakonaklı hemşerilerim yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde partisi CHP ve adayına, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkacak, Hiç kimsenin gücü Balyan'lının yediden yetmişe tüm Balyanlıların Cumhuriyet aşkını bitirmeye yetmeyecektir. Balyan CHP’lidir ve öyle kalacaktır. Ayrıca AKP il başkanın bugünkü açıklamasındaki Balyan’da yaşayan vatandaşlarımızı tarifte kullandığı ayrıştırıcı dil ve üslubunu da kınıyorum."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı