Advert

Köy Ve Mahalle Muhtarları Uyuşturucuya Karşı Bilgilendirildi

İçişleri Bakanlığının koordinesinde uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin önemine vurgu yapmak amacıyla Tüm Türkiye’de köy ve mahalle muhtarlarını bilgilendirmeye dönük eş zamanlı olarak başlayan “Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı” Adıyaman’da da yapıldı.

Köy Ve Mahalle Muhtarları Uyuşturucuya Karşı Bilgilendirildi
Köy Ve Mahalle Muhtarları Uyuşturucuya Karşı Bilgilendirildi Redaktör
Bu içerik 254 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Adıyaman Valiliği himayesinde Türkiye Petrolleri Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda,  İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşilay Adıyaman Şubesi iş birliğiyle il genelindeki mahalle ve köy muhtarları madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi.
Toplantıya Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve personeli ile il genelindeki köy ve mahalle muhtarları katıldı. 
Gerçekleşen toplantıda Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele konusunda Yeşilay’ın il genelinde yaptığı çalışmaları içeren bir sunum yaparken, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yıldıray Yörük’de uyuşturucu ile mücadele konusunda İçişleri Bakanlığının yaptıkları analizleri ve hedefleri içeren bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. 

-"UYUŞTURUCU TEHDİT HALİNE GELDİ"
Sunumların ardından konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu ile mücadeleye kararlı bir şekilde devam ettiklerini belirterek, “Uyuşturucu ülkemiz için artık bir tehlike halinden çıkıp tehdit haline gelmiştir. Bizde bunu önlemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Türkiye’de uyuşturucu madde kullanımı % 3,5 iken bu oran Adıyaman’da Türkiye ortalamasının altında olup %0,5’dir. Uyuşturucu ile mücadele konusunda Emniyetimize her türlü destek ve katkıyı veren herkese çok teşekkür ediyorum”dedi. 
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy ise, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın İçişleri Bakanımızın özellikle belirtikleri gibi öncelikle terörle mücadele ve ondan sonra uyuşturucu ile mücadele önem arz etmektedir. Bugüne kadar terörle mücadelede İl Jandarma Komutanlığı olarak büyük başarılar elde ettik. Jandarma olarak aynı şekilde terörle mücadele ettiğimiz gibi uyuşturucu ile de etkin bir şekilde mücadele ediyoruz. Bundan sonrada siz değerli muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın destekleriyle bu mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz”dedi. 
Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, Adıyaman’da uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede yoğun gayret gösteren güvenlik birimlerine, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. 

-"İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"
Toplantıda konuşan Vali Aykut Pekmez ise, Adıyaman’da uyuşturucu ve madde bağımlığı ile mücadelenin önemine değinerek şunları söyledi:

“Bugünkü toplantımızın konusunu oluşturan uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele toplantısı tüm Türkiye’de Valiliklerin himayesinde il ve ilçelerdeki köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile eş zamanlı olarak yapılmaktadır. Son yıllarda İçişleri Bakanlığımız ve tüm kurumlarımız bağımlılık ve uyuşturucuya karşı çok ciddi bir mücadelenin içine girmiştir. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı gerek dünyamız gerekse de ülkemiz için bir sorun haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde “İnsanı Yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışıyla eğitimde, tarımda, ulaşımda, sağlıkta, turizmde, alt ve üst yapının iyileştirilmesinde ve her alanda ülkemizde çok önemli hizmetler yapıldı. Son 10-15 yıla baktığımızda derslik sayısının iki katına çıktığını, okullarımızın hem fiziksel anlamda hem de teknolojik anlamda çok ilerlediğini görüyoruz. Yine sağlık alanında önemli değişim ve dönüşümler yaşandı. Daha önce tek doktorun görev yaptığı ilçelerden bugün modern hastaneler, ekonomik anlamda belki dünya standartlarının üstünde hizmet veren sağlık kurumlarına sahip olduk. Ulaşım alanında da Türkiye’nin dört bir tarafı bölünmüş yollarla asfaltlanarak önemli hizmetler hayata geçirildi. Her geçen gün kamusal alanda ve kamu yatırımlarında önemli gelişmeler yaşanıyor. Tüm bu yatırım ve hizmetler vatandaşlarımızın hayat ve refah seviyesini yükseltirken, devlet olarak diğer bir önemli görevimiz de ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenini sağlamaktır. Özellikle geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi millî ve manevi değerlere bağlı bir şekilde yetiştirmek en büyük amacımızdır. Bundan dolayı geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı uyuşturucu illetine karşı mutlaka korumamız gerekiyor. Muhtarlarımız köylerimizde ve mahallelerimizde adeta bizim gözümüz ve kulağımızdır. Bugün uyuşturucu kullanımına karşı tedbirleri içeren sunum ve anlatımlarımızı muhtarlarımızında köylerinde ve mahallelerinde vatandaşlarımıza anlatmaları büyük önem arz etmektedir”dedi.
Toplantının son bölümünde Vali Aykut Pekmez’e sorun ve taleplerini aktaran muhtarlar, yaşadıkları bazı sıkıntılar ve köylerin ihtiyaçları ile ilgili taleplerini dile getirdiler. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı