Advert

Vali Pekmez’in Eşi Yeşim Pekmez’den Siteler Kadın Gençlik Merkezine Ziyaret

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, kadınların sosyal ve kültürel hayatta daha çok yer almaları ve toplumsal kalkınmaya destek olmalarını sağlamak amacıyla Adıyaman Belediyesinin Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak Siteler Mahallesinde açmış olduğu Kadın Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Vali Pekmez’in Eşi Yeşim Pekmez’den Siteler Kadın Gençlik Merkezine Ziyaret
Vali Pekmez’in Eşi Yeşim Pekmez’den Siteler Kadın Gençlik Merkezine Ziyaret Redaktör
Bu içerik 627 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kadın Gençlik Merkezini ziyaret sırasında Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez’e Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy ve İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in eşi Kezban Alper eşlik etti. 
Adıyaman Belediyesinin Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Siteler Mahallesinde açmış olduğu Kadın ve Gençlik Merkezi bünyesinde açılan Halıcılık, Bakır İşleme, Ev Tekstili, Okul Öncesi, El Sanatları, Giyim, Kuaför, Kur’an-ı Kerim kurslarını gezerek incelemelerde bulunan Yeşim Pekmez, kursları gezerek yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Bayan kursiyerlerle bir süre sohbet ederek yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri inceledi. 
Kadınların annelik görevi yanında açılan bu kurslar sayesinde mesleki beceri kazandıklarını ifade eden Yeşim Pekmez, “Son yıllarda gerek Belediyelerimizin sosyal destekli projeleri  gerekse de Halk Eğitim Merkezleri tarafından açılan kurslar sayesinde kadınlarımız ve genç kızlarımız meslek sahibi olmaktadır. Kadınlarımızın annelik görevi yanında iş yaşamına katılımları ve iş yaşamındaki konumlarına baktığımızda başarılı tablolar sergilediğini görüyoruz. Kadınlarımız bu kurslar sayesinde hem meslek öğreniyor hem de ev bütçelerine katkı sunuyor. Açılan bu kursları kadınlarımızın eğitim seviyesinin yükseltilmesi, mesleki beceri kazanmaları ve istihdam edilerek kendi gelecekleri ve yetiştirecekleri nesiller açısından da çok önemsiyoruz”dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı