Advert

Vali Pekmez'den, Defterdarlık İle Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne Ziyaret

Vali Aykut Pekmez, kamu kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında Defterdarlık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile İpekyolu Kalkınma Ajansını ziyaret ederek, her üç kurumun yürüttüğü faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Pekmez'den, Defterdarlık  İle Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne Ziyaret
Vali Pekmez'den, Defterdarlık  İle Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne Ziyaret Redaktör
Bu içerik 351 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlk olarak Defterdarlığı ziyaret eden Vali Aykut Pekmez’i hizmet binası önünde Defterdar Vekili Hasan Hüseyin Avni Acar ve Defterdarlık birim müdürleri karşıladı. 
Karşılama sonrası Vali Aykut Pekmez, Defterdar Vekili Acar’dan Defterdarlığın genel durumu, il geneli mükellef sayısı, Vergi Dairesi, Gelir, Milli Emlak, Muhakemat ve Muhasebe Müdürlüklerince yürütülen iş ve işlemler ile yıllara göre tahakkuk ve tahsilat miktarları, borçların yapılandırılması, personel durumu, kurumun ihtiyaç ve sorunlarına ilişkin bilgileri içeren ayrıntılı bir brifing aldı.
Defterdarlık ziyareti sonrası Vali Aykut Pekmez, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Kuruma gelişinde Vali Aykut Pekmez’i Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan ve Şube Müdürleri karşıladı. 
Gerçekleşen ziyarette Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan Vali Aykut Pekmez’e kurumun faaliyet ve çalışmaları, ilin sanayi durumu ve mevcut sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin il ekonomisine katkıları, ithalat ve ihracat rakamları, Adıyaman’da üretimin en fazla olduğu sektörler, mevcut organize sanayi bölgelerinin durumu ve mermer yatakları bakımından zengin ve önemli bir potansiyeli bünyesinde barındıran Adıyaman merkeze bağlı Örenli Mahallesi Şabi Mevkiinde 83 hektar arazi üzerine kurulacak olan Mermer İhtisas OSB’nin mevcut durumu hakkında bilgiler verdi.
Vali Aykut Pekmez, ziyaret programının son bölümünde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile aynı bina içerisinde hizmet veren İpekyolu Kalkınma Ajansını ziyaret ederek, ajansın faaliyetleri ve mali destek programları hakkında İKA Proje Ofisi Koordinatörü Onur Yıldız’dan bilgi aldı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı