Advert

Sönmüş'ten 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü Mesajı

Adıyaman Radyo Mert Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Murat Sönmüş, 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Sönmüş'ten 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü Mesajı
Sönmüş'ten 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü Mesajı Redaktör
Bu içerik 585 kez okundu.

Adıyaman Radyo Mert Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Murat Sönmüş, açıklamasında gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yaparak Adıyaman'da ve tüm ülkede görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. 
Kutsal bir görev üstlenen basın çalışanlarının, görevlerini icra ederken birçok zorlukla karşılaştıklarını ifade eden Şeyh Murat Sönmüş, şu ifadeleri kullandı:

“Halkın, tarafsız, doğru, ilkeli ve eksiksiz haber akışıyla bilgilendirilmesi, şeffaf ve demokratik toplum olmanın başlıca şartlarından biridir.Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizin olduğu gibi ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Demokrasinin güçlenmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Gazetecilerin halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Zaman ilerliyor, iletişim ve etkileşime olan ihtiyaç zamanın da ötesine geçiyor. Bizler saatlerimizin birçoğunu iletişime, yazılı ve görsel medyaya ve pek tabii sosyal medyaya ayırıyoruz. Çağa ayak uydurmak, doğru bilgiye anında ulaşmak ve bilinçlenmek noktasında medya mensuplarımızın gösterdiği çaba, her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş gazetecilere Allah’tan rahmet diler, görevlerini başarıyla yerine getiren başta gazetecilerimiz olmak üzere basın yayın organlarımızın tüm çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutlar; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler dilerim." 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı